Research4Life
З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на порталі «Research4Life» як країна Групи А (вільний доступ), що триватиме до кінця 2024 року.
Через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).
ДНТБ України виступає в ролі адміністратора та надає всебічну підтримку для вирішення питань, пов’язаних з ефективним використанням та промоцією проєкту «Research4Life» в Україні (Research4Life Country Connector Associate).
Research4Life Country Connector Associate
Національний координатор
У липні 2023 р. на підтримку України між Research4Life та Державною науково-технічною бібліотекою України було підписано угоду про її партнерство в Research4Life Country Connector. Розпочався проєкт «Research4Life Country Connectors» наприкінці 2021 року.
Він розроблений з метою сприяння доступу до наукових досліджень і розповсюдженню наукових знань.
Робота національних координаторів полягає в індивідуальному підході до створення мереж, популяризації та формування інформаційних навичок по всій країні.
Національні координатори в Україні
- Цюра Маргарита, стипендіатка Німецької національної бібліотеки.
- Рачинська Олена, зав. відділу науково-бібліографічної аналітики та супроводження наукових баз.
Попередні та майбутні вебінари
Записи вебінарів
З 31 жовтня до 6 листопада 2023 року тривала перша серія вебінарів щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян. Загалом до події долучилося понад 500 учасників.
Вебінари провела Маргарита Цюра, національна координаторка проєкту «Research4Life» в Україні, стипендіатка Німецької національної бібліотеки.
1.«Знайомство з Research4Life: початок використання»
Загальна інформація про Research4Life: які критерії участі в проєкті для країн та організацій, як відбувається процес реєстрації установи та отримання доступу до електронних ресурсів; розглянута політика використання доступу та ресурси, які доступні користувачам, доступну інформацію на сайті Research4Life та інструменти для розв’язання технічних проблем. Також висвітлена участь України у проєкті «Research4Life».
Презентація доступна за посиланням.
2. «Знайомство з Research4Life: Єдиний контент-портал»
За матеріалами вебінару можна дізнатися більше про Єдиний контент-портал Research4Life, особливості пошуку необхідної інформації (меню Collections, Content меню, Hamburger меню) та способи ефективного використання порталу.
Презентація доступна за посиланням.
3. «Знайомство з Research4Life: ефективний пошук у колекціях.»
У вебінарі ознайомлюють з двома інструменти — Summon та Google Scholar, які можна використовувати для ефективного пошуку в колекціях Research4Life.
Презентація доступна за посиланням.
Додаткова література за тематикою вебінару.
Майбутні вебінари
Подати заявку на проведення вебінару для певної установи.
Додаткова інформація
Для оперативного отримання актуальної інформації про проєкт «Research4Life» в Україні (інформація надається українською мовою), ми рекомендуємо вам:
Для вирішення різних питань:
- надсилати запити на офіційну поштову скриньку національного координатора R4L в Україні (research4lifeccukraine@gmail.com) або заповнити форму зворотного зв’язку.
Для отримання загальної інформації про проєкт «Research4Life» (інформація надається англійською мовою):
- Сайт Research4Life
- Підсатися на розсилку новин
- Пошта служби технічної підтримки: r4l@research4life.org
- Соціальні мережі: Х – @R4Lpartnership, Facebook – R4Lpartnership, Dgroups- Research4Life
Реєстрація
Доступ до ресурсів проєкту «Research4Life» надається за умови попередньої реєстрації установи на сайті «Research4Life» (нова установа) або відновлення такої реєстрації (для раніше зареєстрованих установ).
Нова установа
-
Перед заповненням реєстраційної форми, визначте відповідальних осіб від установи (контактна особа, директор, системний адміністратор);
- Ознайомтеся з вебінаром «Знайомство з Research4Life: початок використання» та Інструкцією про заповнення реєстраційної форми (підготовлена співробітниками ДНТБ України)
Раніше зареєстрована установа (до 2022 р.)
Перевірте наявність вашої установи у списку вже підключених установ за посиланням.
Якщо ваша установа вже є в списку, не потрібно повторно реєструватися. Зверніться до представника в своїй установі (бібліотекар). Якщо працівники бібліотеки не знають деталі доступу, порадьте їм надіслати запит в ДНТБ України (форма зворотнього зв’язку).
Після отримання інституційного логіну та паролю, скористайтеся алгоритмом отримання працівниками зареєстрованої установи доступу до ресурсів на порталі Research4Life.
Frequently Asked Questions
РЕЄСТРАЦІЯ
1. Як я можу дізнатися, чи зареєстрована моя установа вже? Як мені зареєструватись?
Посилання на інструкцію
2. Коли я реєструюсь, чи можу я надати IP-адреси моєї установи для доступу в цей момент?
Для доступу до Research4Life можна використовувати логін на основі IP. Перегляньте відео, щоб дізнатися більше про те, як зареєструвати свої інституційні IP-адреси в IPRegistry і записати правильний код у реєстраційну форму.
ПОЧАТОК РОБОТИ З ПОРТАЛОМ
1. Я вперше використовую єдиний портал Research4Life, що потрібно знати для початку?
Research4Life – єдиний портал, який містить колекції всіх п’яти баз даних: Hinari, AGORA, OARE, ARDI, GOALI. Крім того, AGORA та ARDI мають окремі портали тільки для власних колекцій.
Передивіться, будь ласка, вступне відео англійською мовою.
2. Хто після реєстрації установи може отримати доступ до Hinari, AGORA, OARE, ARDI чи GOALI?
Як тільки команда Research4Life обробить заповнену реєстраційну форму вашої установи, з вашим керівником та бібліотекарем зв’яжуться та нададуть докладні інструкції про те, як отримати доступ до системи та використовувати її.
Усі співробітники (дослідники, наукові та науково-педагогічні працівники, адміністративний персонал та особи, які навчаються) зареєстрованої установи мають право на доступ до програм, якщо вони дотримуються правил ліцензійної угоди.
Відповідальними особами співробітнику буде надано обліковий запис, за яким він може входити до системи і використовувати колекції.
3. Які технічні вимоги для доступу до Research4Life?
Користувачам потрібен комп’ютер, підключений до Інтернету. Портали Research4Life працюють із останніми версіями більшості стандартних веб-браузерів. Користувачам також потрібна остання версія Adobe Acrobat Reader для доступу до журнальних статей у форматі PDF. Програма Reader доступна безкоштовно на сайті www.adobe.com.
ПРОБЛЕМИ З ДОСТУПОМ
1. Я не бачу GOALI/Hinari/OARE на головній сторінці?
Research4Life має єдиний портал, на якому зібрані колекції з усіх п’яти програм Hinari, AGORA, OARE, ARDI, GOALI:
https://portal.research4life.org
Крім того, AGORA та ARDI мають окремі портали тільки для власних колекцій:
AGORA: https://agora.research4life.org
ARDI : https://ardi.research4life.org
2. Коли я натискаю на посилання для входу до Research4Life, мене не просять ввести ім’я користувача або пароль. Натомість я потрапляю прямо на головну сторінку з варіантами моєї програми. Чому?
Команда Research4Life працює над покращенням доступу для користувачів та запобіганням можливості зловживання паролем.
Для цього вони співпрацюють з IPRegistry (https://app.theipregistry.org/) для запису IP-адрес від установ, що зареєстровані через ІР.
Ви потрапляєте на згадану сторінку тому, що в IPRegistry вже були зареєстровані IP-адреси вашої установи.
3. Я знаю, що моя установа зареєстрована в Research4Life, але я не знаю ідентифікатора та пароля, що мені робити?
Вам слід звернутися до своєї бібліотеки або керівника установи, якщо у вашій установі немає бібліотеки.
Контактна особа вашої бібліотеки та керівник установи мають лист від Research4Life ідентифікатором та паролем.
4. Брандмауер моєї установи блокує доступ. Які доменні імена мають бути дозволені для системи автентифікації?
За допомогою ІТ-групи вашої установи додайте дозвіл для наступних доменів:
портал.research4life.org
агора.research4life. організація
ardi.research4life.org
логін.research4life.org
sts.research4life.org
stsr4l.who.int
екстранет.who.int
www.research4life.org
5. Що мені робити, якщо у мене змінився контакт та/або керівник бібліотеки, а ідентифікатор та пароль втрачені?
Щоб оновити інформацію про вашу установу, нам необхідно відновити зв’язок з офіційними контактами у вашій установі. Та звернутися до фахівців ДНТБ України (форма зворотнього зв’язку).
6. Я користувач і залишаю свою установу. Які мої можливості використовувати Research4Life?
Залишивши установу, ви не маєте права використовувати Research4Life з кодами доступу цієї установи.
У новій установі, зв’яжіться з бібліотекарем або керівником, щоб дізнатися, чи є у вашій новій установі доступ до Research4Life.
7. Я є офіційною контактною особою і залишаю свою установу. Що мені потрібно зробити, щоб установа могла продовжувати використовувати Research4Life?
Будь ласка, повідомте фахівців ДНТБ України через (форма зворотнього зв’язку), що ви йдете, де вкажіть ім’я та адресу електронної пошти нової контактної особи.
ЗМІСТ
1. До якого контенту я можу отримати доступ у моїй країні та категорії мого закладу?
Контент, запропонований видавцями, може відрізнятися залежно від вашого розташування та типу установи.
Перевірте, який контент доступний вам на сторінці пропозиції країни.
2. Як я можу отримати доступ до певного журналу?
Якщо ви знаєте назву журналу, до якого ви хочете отримати доступ після входу до однієї з програм, перейдіть до «Пошук вмісту» (доступно через “меню”) і введіть назву журналу.
3. Чи можу я шукати за назвою статті, автором чи конкретними темами?
Докладний пошук статей за назвою, автором або темою можна здійснити за допомогою вікна пошуку по всіх ресурсах Research4Life на головній сторінці або за допомогою функції пошуку контенту.
4. Чи доступні старі випуски онлайн?
Багато журналів пропонують доступ до попередніх випусків. Однак доступні колекції журналів, включаючи політику щодо старих випусків, визначаються кожним видавцем і, відповідно, різняться.
5. Я ввійшов у Research4Life, але не можу відкривати PDF-файли або повнотекстові статті?
Якщо ви можете увійти до системи, але не можете отримати доступ до певного видавця, журналу або книги, надішліть електронний лист на адресу r4l@research4life.org із зазначенням:
- ваш ідентифікатор користувача (для ідентифікації вашої країни та типу вашої установи);
- журнал(и), книги та/або відповідні ресурси та видавець(і);
- тип використовуваного вами браузера.
Після успішної реєстрації
Отримання листа про успішну реєстрацію
Очікуйте на лист-підтвердження від представників ресурсу про успішне проходження реєстрації. Лист надійде на поштову скриньку директора установи та контактної особи.
У листі буде надіслано інституційний логін та пароль для входу (заборонено публікувати у відкритому доступі, відповідальній особі надавати виключно на запит працівників установи).
Перед підписанням просимо уважно ознайомитися з ліцензійною угодою для установ-користувачів (прикріплений до листа документ).
Вхід на портал (безкоштовний доступ до повних текстів документів)
- На поштову скриньку контактної (відповідальної) особи надійде лист-підтвердження з інституційним логіном та паролем для входу. Ці дані, відповідно до ліцензійної угоди, заборонено публікувати у відкритому доступі.
- Користувач (співробітник установи), після отримання логіну та пароля, заходить на один з порталів за посиланням:
- Зайшовши на сайт Research4Life, користувач з випадаючого списку в розділі “ACCESS CONTENT” (верхній правий кут екрана) повинен обрати “LOG IN” та ввести логін та пароль, який отримав раніше (крок 2). Якщо вхід здійснюється через портали Hinari, AGORA, OARE, ARDI, GOALI користувач повинен натиснути на кнопку силует (у верхньому правому куті екрана) та ввести логін та пароль, який отримав раніше (крок 2).
Пропонуємо також скористайтеся алгоритмом отримання працівниками зареєстрованої установи доступу до ресурсів на порталі Research4Life та подивитись коротке навчальне відео про те, як почати працювати з платформою.
Отримати доступ (для співробітників ДНТБ)
- Надішліть запит на поштову скриньку research4lifeccukraine@gmail.com (Олена Рачинська).
- Отримайте логін та пароль для входу на портал.
- Зайдіть на один з порталів, перейшовши за посиланням:
- Research4Life – єдиний портал;
- Hinari – дослідження в галузі біології та медицини;
- AGORA – дослідження в галузі сільського господарства;
- OARE – дослідження навколишнього середовища;
- ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
- GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.
- Натисніть на кнопку силует (у верхньому правому куті екрана) та введіть логін та пароль, який ви отримали раніше (крок 2).
Доступні ресурси
Контент від міжнародних видавців
На сьогодні завдяки R4L українські дослідники можуть ознайомитися з повними текстами різних видів документів від відомих міжнародних видавців (до 200 видавців).
З Топ 55 найбільших видавництв у світі* (“Global 50” The World Ranking of the Publishing Industry 2019), користувачі з України мають доступ до 7, а саме:
- Cambridge University Press (доступ до 443 журналів)
- Elsevier (доступ до 4494 журналів та 26735 книг, 672 журналів та 945 книг Clinical Key)
- John Wiley & Sons (доступ до 2032 журналів та 25072 книг)
- Oxford University Press (доступ до 502 журналів та 23755 книг)
- Springer Nature (доступ до 2855 журналів та 246 книг)
- Thieme (доступ до 180 журналів)
- Wolters Kluwer – Lippincott Williams & Wilkins (доступ до 528 журналів)
Водночас за іншим рейтингом*, який щороку складає The Research School for Socio-Economic and Natural Sciences of the Environment (SENSE Research School), українські дослідники отримали доступ до контенту 11 з 24 провідних міжнародних книжкових видавництв, а саме:
- University of California Press
- Cambridge University Press (Books)
- John Wiley & Sons (Books)
- Johns Hopkins University Press
- MIT Press
- Oxford University Press
- Pennsylvania State University
- Princeton University Press
- SAGE Publishing (Books)
- University of Chicago Press
- Pennsylvania State University
*У світі існує декілька рейтингів, які пропонують свої методики для оцінки впливовості та авторитетності того чи іншого видавця. Для зручності українських користувачів та швидкого ознайомлення було обрано декілька рейтингів академічних видавництв.
Авторитетні видання
Через портал Research4Life українські професіонали мають унікальну можливість доступу до авторитетних наукових журналів у різних галузях знань, а саме*:
Сільськогосподарські та біологічні науки:
- Annual Review of Entomology
- Fungal Diversity
- Nature Sustainability
- Trends in Plant Science
- Trends in Ecology & Evolution
- Nature Ecology & Evolution
- Annual Review of Phytopathology
- Physics of Life Reviews
- Systematic Biology
- Biological Reviews
- Critical Reviews in Food Science and Nutrition
- Nature Plants
- Remote Sensing of Environment
Біохімія, генетика та молекулярна біологія
- Nature Reviews Molecular Cell Biology
- Nature Medicine
- Nature Reviews Cancer
- Cell
- Nature Reviews Genetics
- Physiological Reviews
- Nature Biotechnology
- Nature Genetics
- Nature Catalysis
Хімічне машинобудування
- Nature Biotechnology
- Progress in Energy and Combustion Science
- Nature Nanotechnology
- Nature Catalysis
- Nature Reviews Chemistry
- Electrochemical Energy Reviews
- Nature Chemistry
- Applied Catalysis B: Environmental
- Nature Biomedical Engineering
- Trends in Biotechnology
Хімія
- Chemical Reviews
- Chemical Society Reviews
- Nature Materials
- Progress in Polymer Science
- Nature Reviews Chemistry
- Electrochemical Energy Reviews
- Accounts of Chemical Research
- Nature Chemistry
Екологія
- Energy and Environmental Science
- Fungal Diversity
- Applied Catalysis B: Environmental
- Nature Climate Change
- Nature Sustainability
- Chem
- Nature Ecology and Evolution
- Current Climate Change Reports
- Applied Energy
Геологія та планетолонія
- Annual Review of Astronomy and Astrophysics
- Reviews of Geophysics
- Astronomy and Astrophysics Review
- Nature Geoscience
- Annual Review of Marine Science
- Current Climate Change Reports
- Annual Review of Earth and Planetary Sciences
- Remote Sensing of Environment
Фізика та астрономія
- Nature Nanotechnology
- Nature Photonics
- Nature Materials
- Progress in Polymer Science
- Physics Reports
- Advances in Optics and Photonics
- Nature Electronics
Матеріалознавство
- Nature Reviews Materials
- Nature Energy
- Progress in Materials Science
- Nature Nanotechnology
- Nature Photonics
- Nature Materials
- Progress in Polymer Science
- Advanced Energy Materials
Енергетика
- Nature Reviews Materials
- Nature Energy
- Progress in Energy and Combustion Science
- Energy and Environmental Science
- Joule
- Advanced Energy Materials
- Electrochemical Energy Reviews
- EnergyChem
- ACS Energy Letters
- Nature Sustainability
Інженерія
- Nature Biotechnology
- Nature Nanotechnology
- Nature Materials
- Materials Science and Engineering: R: Reports
- Nature Electronics
- Materials Today
- Nature Biomedical Engineering
Комп’ютерні науки
- Nature Biomedical Engineering
- International Journal of Information Management
- Information Fusion
- ACM Computing Surveys
Математика
- ACM Computing Surveys
- Acta Numerica
- Swarm and Evolutionary Computation
- Virtual and Physical Prototyping
- Robotics and Computer-Integrated Manufacturing
Міждисциплінарні науки
- Nature
- Science
- Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America
- Science Bulletin
Мистецтво та гуманітарні науки
- Administrative Science Quarterly
- Artificial Intelligence Review
- Computers in Human Behavior
- Journal of Consumer Research
- Decision Support Systems
- Communication Monographs
- Communication Research
- Journal of Business Ethics
- Behavior Research Methods
- Postdigital Science and Education
- Applied Linguistics
- Emotion Review
- Journal of Peasant Studies
Соціальні науки
- Nature Climate Change
- Nature Sustainability
- International Journal of Information Management
- Review of Educational Research
- Computers and Education
- Tourism Management
Економіка, економетрія та фінанси
- Quarterly Journal of Economics
- Journal of Management
- Resources, Conservation and Recycling
- Journal of the Academy of Marketing Science
- Journal of International Business Studies
- American Economic Review
Бізнес, менеджмент і бухгалтерський облік
- International Journal of Information Management
- Annual Review of Organizational Psychology and Organizational Behavior
- Journal of Strategic Information Systems
- International Journal of Management Reviews
- Journal of Management
- Tourism Management
- California Management Review
- Journal of Service Research
- Leadership Quarterly
- Journal of Service Management
Наука прийняття рішень
- International Journal of Information Management
- Journal of Strategic Information Systems
- International Journal of Management Reviews
- Journal of Industrial Information Integration
- Transportation Research Part C: Emerging Technologies
- Organizational Research Methods
- International Journal of Production Economics
- Research Policy
Медицина
- Ca-A Cancer Journal for Clinicians
- The Lancet
- Nature Reviews Cancer
- Nature Reviews Immunology
- Nature Reviews Genetics
- Physiological Reviews
- Nature Reviews Clinical Oncology
- The Lancet Respiratory Medicine
Неврологія
- Nature Neuroscience
- The Lancet Psychiatry
- Nature Reviews Neurology
- Progress in Retinal and Eye Research
- Nature Reviews Neuroscience
- Trends in Cognitive Sciences
- Neuron
- Acta Neuropathologica
- Annual Review of Neuroscience
- Biological Psychiatry
- Trends in Neurosciences
Сестринська справа
- World Psychiatry
- Diabetes Care
- Stroke
- Annual Review of Nutrition
- Nutrition Research Reviews
- Journal of Nutritional Biochemistry
Фармакологія, токсикологія та фармацевтика
- Nature Reviews Drug Discovery
- Pharmacological Reviews
- Drug Resistance Updates
- Annual Review of Pharmacology and Toxicology
- Trends in Pharmacological Sciences
- Advanced Drug Delivery Reviews
- Pharmacology and Therapeutics
- Medicinal Research Reviews
- Natural Product Reports
Медичні спеціальності
- British Journal of Sports Medicine
- Sports Medicine
- Medical Image Analysis
- Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology
- Journal of Medical Systems
- Ultrasound in Obstetrics and Gynecology
Імунологія та мікробіологія
- Nature Reviews Immunology
- Nature Biotechnology
- Annual Review of Immunology
- Nature Reviews Microbiology
- Immunity
- Nature Microbiology
- Cell Host and Microbe
- Nature Immunology
Психологія
- Annual Review of Psychology
- Trends in Cognitive Sciences
- Annual Review of Clinical Psychology
- Psychological Bulletin
- Personality and Social Psychology Review
- International Review of Sport and Exercise Psychology
- Annual Review of Organizational Psychology and Organizational Behavior
- The Lancet Child and Adolescent Health
Стоматологія
- Periodontology 2000
- Journal of Clinical Periodontology
- Journal of Dental Research
- Journal of Periodontology
- Clinical Oral Implants Research
- Dental Materials
- International Endodontic Journal
Ветеринарія
- Annual Review of Animal Biosciences
- Transboundary and Emerging Diseases
- GeroScience
*При відборі журналів враховувалися такі критерії:
- традиційна бізнес-модель (журнал поширюється за передплатою) – наразі доступні безкоштовно для українських користувачів;
- рейтинг видання у його предметній області – входить до найбільш цитованих журналів предметної області.
- методика розрахунку рейтингу CiteScore – для кількісної оцінки впливу дослідження на предметну область. Для кожної предметної галузі було обрано різний кількісний показник CiteScore: Сільськогосподарські та біологічні науки – не менше 20, Мистецтво та гуманітарні науки – не менше 10, Біохімія, генетика та молекулярна біологія – не менше 50, Бізнес, менеджмент і бухгалтерський облік – не менше 16, Хімічне машинобудування – не менше 30, Хімія – не менше 35, Комп’ютерна наука – не менше 25, Наука прийняття рішень – не менше 14, Стоматологія – не менше 8, Геологія та планетолонія – не менше 20, Економіка, економетрія та фінанси – не менше 15, Енергетика – не менше 30, Інженерія – не менше 30, Екологія – не менше 20, Медичні спеціальності – не менше 11, Імунологія та мікробіологія – не менше 30, Матеріалознавство – не менше 45, Математика – не менше 16, Медицина – не менше 60, Міждисциплінарні науки – не менше 17, Неврологія – не менше 20, Сестринська справа – не менше 11, Фармакологія, токсикологія та фармацевтика – не менше 20, Фізика та астрономія – не менше 40, Психологія – не менше 20, Соціальні науки – не менше 19, Ветеринарія – не менше 8.
Назви журналів у кожній галузі знань розміщені за рейтингом цитованості: на першому місці – найбільш цитоване періодичне видання.
Бази даних
Окрім доступу до журналів, книг та довідкових видань, через портал Research4Life українські дослідники отримали доступ до 41 бази даних (27 безкоштовні бази даних та 14 баз даних, раніше доступних за передплатою). Переважна більшість з них – англомовні.
Використовуючи Research4Life, українські користувачі мають змогу попрацювати з такими іноземними базами даних:
- Dimensions – наукометрична система нового покоління від компанії Digital Science. Платформа Dimensions об’єднує інформацію про наукові статті, клінічні дослідження, патенти, гранти, показники цитованості та альтернативні метрики впливовості наукових публікацій. Детальніше про Dimensions за посиланням.
- Embase – комплексна база даних біомедичних досліджень від компанії Elsevier. З її допомогою можна проводити систематичні огляди, контролювати безпечність лікарських засобів, дотримуватися правил щодо медичних виробів. База даних охоплює 41 млн записів (понад 10 млн записів, які відсутні в MEDLINE), 2900 унікальних журналів, 3,6 млн тез конференцій тощо. Детальніше про Embase про за посиланням.
- Scopus – реферативна база даних наукових цитувань від компанії Elsevier.
- CINAHL – база даних від компанії EBSCO, розрахована на медичних працівників, включно з біомедициною, бібліотечною справою в галузі охорони здоров’я, альтернативною медициною, здоров’ям споживачів та іншими суміжними дисциплінами охорони здоров’я. Охоплює англомовні журнали для медсестер, публікації Національної ліги медсестер та Американської асоціації медсестер. База даних забезпечує індексацію 2 928 журналів, містить понад 1 млн записів, починаючи з 1981 року.
- Global Health – міждисциплінарна база даних у галузі охорони здоров’я від компанії CABI. Global Health містить 54 % журналів, які не входять до PubMed та 70 %, які не входять до Medline або Embase. Вона включає 4,3 млн записів, понад 135 тис. повнотекстових статей, понад 400 розділів книг від CABI та ін. Детальніше про Global Health про за посиланням.
- Joanna Briggs Institute EBP Database – база даних від міжнародної дослідницької організації Інституту Джоанни Бріґґс. Ресурс для медичних працівників для доступу до кращих наявних доказів з широкого кола клінічних тем з надання догляду, включно з резюме доказів Joanna Briggs Institute, рекомендовані практики та інформаційні листи кращих практик. Детальніше про Joanna Briggs Institute EBP Database за посиланням.
- Environmental Index – бібліографічна база даних від компанії EBSCO. Її контент складається з 2 734 журналів, які висвітлюють дослідження навколишнього середовища та суміжні дисципліни, включно з енергетикою, екологічною політикою та екологічним правом. Детальніше про Environmental Index за посиланням.
- FSTA – Food Science and Technology Abstracts – база даних від компанії EBSCO, яка охоплює науково-технічну літературу з питань продовольства, напоїв та харчових технологій. База даних містить понад 1,5 млн записів (починаючи з 1969 р.), щорічно додається понад 90 тис. записів. Індексує журнали, патенти, стандарти тощо про продовольчі товари, включно з біотехнологію, мікробіологію, безпекою харчових продуктів, інформацією про добавки, упаковку та ветеринарію.
- Environmental Science Collection – база даних з сільськогосподарських та екологічних наук і суміжних дисциплін від компанії ProQuest (у 2021 р. ProQuest році була придбана компанією Clarivate). Складається з двох баз даних Environmental Science Database та Environmental Science Index. Environmental Science Database – повнотекстова наукова база даних про навколишнє середовище (інженерія, біотехнологія, бактеріологія, науки про атмосферу, екологія та біологія). Environmental Science Index – база даних цитувань про навколишнє середовище.
- ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) – найбільша у світі повнотекстова база даних дисертацій та дипломних робіт (компанія ProQuest). Офіційний цифровий архів дисертацій Бібліотеки Конгресу США та найбільша колекція для аспірантів та докторантів. Надає доступ до понад 1 млн повнотекстових дисертацій, які можна завантажити у форматі PDF. Щороку в базу додають понад 70 тис. дисертацій та дипломних робіт у рамках партнерства з 700 провідними академічними установами по всьому світу. Детальніше про PQDT за посиланням.
Інші бази даних за посиланням
Для фахівців медичної галузі
Студенти медичних ЗВО, учені, лікарі та молодший медичний персонал через портал Research4Life мають доступ до однієї з найбільших у світі колекцій літератури з біомедицини та охорони здоров’я – Hinari.
◊Детальніше про колекцію Hinari, контент та пошук за посиланням.
→Безкоштовний доступ до повних текстів авторитетних журналів* медичної галузі:←
Біохімія, генетика та молекулярна біологія
- Nature Reviews Molecular Cell Biology
- Nature Medicine
- Nature Reviews Cancer
- Cell
- Nature Reviews Genetics
- Physiological Reviews
- Nature Biotechnology
- Nature Genetics
- Nature Catalysis
Медицина
- Ca-A Cancer Journal for Clinicians
- The Lancet
- Nature Reviews Cancer
- Nature Reviews Immunology
- Nature Reviews Genetics
- Physiological Reviews
- Nature Reviews Clinical Oncology
- The Lancet Respiratory Medicine
Неврологія
- Nature Neuroscience
- The Lancet Psychiatry
- Nature Reviews Neurology
- Progress in Retinal and Eye Research
- Nature Reviews Neuroscience
- Trends in Cognitive Sciences
- Neuron
- Acta Neuropathologica
- Annual Review of Neuroscience
- Biological Psychiatry
- Trends in Neurosciences
Сестринська справа
- World Psychiatry
- Diabetes Care
- Stroke
- Annual Review of Nutrition
- Nutrition Research Reviews
- Journal of Nutritional Biochemistry
Фармакологія, токсикологія та фармацевтика
- Nature Reviews Drug Discovery
- Pharmacological Reviews
- Drug Resistance Updates
- Annual Review of Pharmacology and Toxicology
- Trends in Pharmacological Sciences
- Advanced Drug Delivery Reviews
- Pharmacology and Therapeutics
- Medicinal Research Reviews
- Natural Product Reports
Медичні спеціальності
- British Journal of Sports Medicine
- Sports Medicine
- Medical Image Analysis
- Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology
- Journal of Medical Systems
- Ultrasound in Obstetrics and Gynecology
Імунологія та мікробіологія
- Nature Reviews Immunology
- Nature Biotechnology
- Annual Review of Immunology
- Nature Reviews Microbiology
- Immunity
- Nature Microbiology
- Cell Host and Microbe
- Nature Immunology
Психологія
- Annual Review of Psychology
- Trends in Cognitive Sciences
- Annual Review of Clinical Psychology
- Psychological Bulletin
- Personality and Social Psychology Review
- International Review of Sport and Exercise Psychology
- Annual Review of Organizational Psychology and Organizational Behavior
- The Lancet Child and Adolescent Health
Стоматологія
- Periodontology 2000
- Journal of Clinical Periodontology
- Journal of Dental Research
- Journal of Periodontology
- Clinical Oral Implants Research
- Dental Materials
- International Endodontic Journal
Ветеринарія
- Annual Review of Animal Biosciences
- Transboundary and Emerging Diseases
- GeroScience
*Це неповні списки доступних журналів для медичних працівників у кожній предметній галузі, вони були відібрані відповідно до рейтингу видання у його предметній області (на першому місці – найбільш цитоване періодичне видання) з метою інформування про електронні ресурси на порталі R4L.
→Бази даних у галузі охорони здоров’я←
- Embase – комплексна база даних біомедичних досліджень від компанії Elsevier. З її допомогою можна проводити систематичні огляди, контролювати безпечність лікарських засобів, дотримуватися правил щодо медичних виробів. База даних охоплює 41 млн записів (понад 10 млн записів, які відсутні в MEDLINE), 2900 унікальних журналів, 3,6 млн тез конференцій тощо. Детальніше про Embase про за посиланням.
- CINAHL – база даних від компанії EBSCO, розрахована на медичних працівників, включно з біомедициною, бібліотечною справою в галузі охорони здоров’я, альтернативною медициною, здоров’ям споживачів та іншими суміжними дисциплінами охорони здоров’я. Охоплює англомовні журнали для медсестер, публікації Національної ліги медсестер та Американської асоціації медсестер. База даних забезпечує індексацію 2 928 журналів, містить понад 1 млн записів, починаючи з 1981 року.
- Global Health – міждисциплінарна база даних у галузі охорони здоров’я від компанії CABI. Global Health містить 54 % журналів, які не входять до PubMed та 70 %, які не входять до Medline або Embase. Вона включає 4,3 млн записів, понад 135 тис. повнотекстових статей, понад 400 розділів книг від CABI та ін. Детальніше про Global Health про за посиланням.
- Joanna Briggs Institute EBP Database – база даних від міжнародної дослідницької організації Інституту Джоанни Бріґґс. Ресурс для медичних працівників для доступу до кращих наявних доказів з широкого кола клінічних тем з надання догляду, включно з резюме доказів Joanna Briggs Institute, рекомендовані практики та інформаційні листи кращих практик. Детальніше про Joanna Briggs Institute EBP Database за посиланням.
Курс від DOAJ та Research4Life
13 вересня 2024 по 02 жовтня 2024 року тривав безоплатний курс, вперше українською, для видавців наукових журналів від Research4Life, Директорії журналів відкритого доступу (DOAJ) та Академії наук Південної Африки (ASSAf). Загалом до події долучилося понад 400 учасників.
Вебінари провела Ірина Кучма, менеджерка програми «Відкритий доступ» EIFL, (iryna.kuchma@eifl.net) та Роксоляна Горбовий (rihrih@wfuma.org), член ради Research4Life Capacity Development; співорганізатор – Олена Рачинська та Маргарита Цюра, національні координатори Research4Life.
Матеріали курсу
1 вебінар «Директорія журналів відкритого доступу (DOAJ) та Research4Life»
- презентація «Введення та огляд Research4Life» доступна за посиланням;
- презентація «Директорія журналів відкритого доступу (DOAJ)» доступна за посиланням.
2 вебінар «Подання наукового журналу до DOAJ і оновлення інформації про науковий журнал»
- презентація «Подання наукового журналу до «DOAJ» доступна за покликанням;
- аплікаційна форма з поясненнями за покликанням;
- приклади найкращих практик для сайту видання за покликанням.
3 вебінар «Найкращі видавничі практики для журналів»
- презентація «Найкращі видавничі практики для журналів» доступна за покликанням;
- зразки Journal policies за покликанням;
- презентація «The Diamond OA Standard» за покликанням;
- матеріали для бібліотекарів та дослідників за покликанням;
- посібник за покликанням.
4 вебінар «Дотримання академічної доброчесності і етики»
Презентація «Дотримання академічної доброчесності і наукової етики» доступна за покликанням.
Research4Life підготували відповіді на поширені питання щодо отримання доступу.
Навчальні матеріали про роботу з ресурсом за посиланням
У разі виникнення проблем із підключенням доступу або використання ресурсу – заповніть праворуч форму зворотнього зв’язку ДНТБ України