ДНТБ України долучилася до підготовки українського видання робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій

У межах євроінтеграції одним із зобов’язань України є гармонізація статистики, зокрема науково-технічної та інноваційної діяльності. 

З 2021 року Міністерство освіти і науки послідовно працює над долученням України до Сімейства стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Фраскаті. Вони присвячені вимірюванню та інтерпретації даних, що відносяться до сфери науки, технологій та інновацій.

Приєднання до цих стандартів дозволить уніфікувати термінологію та статистичні індикатори, підвищити порівнюваність показників України з іншими країнами світу тощо.

2023 року МОН отримано ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій — Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.

Нині всі ці роботи українською мовою у вигляді електронних книг розміщені у вільному доступі. Переглянути їх можна за посиланням.

До підготовки публікацій долучилися фахівці ДНТБ України, які займалися комп’ютерною версткою книг у межах ІІ Міжнародної конференції «Відкрита наука та інновації в Україні 2023».

Правила використання зазначених робіт для власних, публічних чи комерційних цілей доступні тут.