АНКЕТИ ПОДАЧІ НОВИН ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ
NAUKA.GOV.UA

Шановні відвідувачі!

ДНТБ України, в рамках проєкту створення Національної електронної науково-інформаційної системи, приймає заявки на публікацію інформації в розділах Новини та Можливості на офіціному вебсайті Системи nauka.gov.ua.

Детальніше про Проект Ви можете дізнатись за посиланням.

Анкети, інструктція та додаткова інформація щодо її заповнення розміщена нижче у випадаючому списку.

Якщо у Вас виникли запитання, ми з радістю відповімо та допоможемо, електронна скринька для звернень: news@nauka.gov.ua

1. Назва новини передбачає 7-10 слів з основною інформацією щодо результатів або перебігу наукового дослідження популярною мовою. 

2. Короткий опис передбачає вступний параграф (1-3 речення) з основною інформацією про досягнення під час дослідження, подію тощо. 

Наприклад: «Команда дослідників з Університету Північної Кароліни та Стенфордського університету перевірила життєздатність гриба, виявленого в деяких знищених ядерних реакторах на колишньому майданчику Чорнобильської АЕС. Дослідники вважають, що його можна використати для захисту астронавтів від радіації».

3. Галузі знань обираються згідно з тематикою Новини. Можливий вибір з декількох (або всіх) категорій. У разі виникнення складнощів з визначенням галузі знань, є можливість ознайомитися з Переліком наукових спеціальностей Міністерства освіти і науки України.

4. Ключові слова встановлюються відповідно до основного змісту наукової публікації для пришвидшення її пошуку серед інших публікацій.

5. Основний текст передбачає надання розширеної інформації щодо матеріалів, які містить стаття.

Просимо уникати: 

  • Інформації, яка не вказана в джерелі;
  • Складносурядних та  складнопідрядних речень;
  • Речень в пасивному стані (наприклад: “українські вчені перевірили життєздатність гриба” замість “життєздатність гриба була перевірена вченими”) ;
  • Суб’єктивних суджень щодо матеріалів статті;

6. Посилання на першоджерело передбачає посилання на публікацію: статтю, тези конференції, монографію тощо. 

7. Контактний e-mail вказується тільки та  виключно для модератора (редактора) та буде використовуватися у разі виникнення питань та неточностей у формі (публікація цього e-mail на сайті або у будь-яких інших ресурсах не передбачається).

8. Посилання на додатки додаються відповідно до матеріалів наукової статті. Можуть бути надані посилання на графіки, рисунки, відео, та інші матеріали для додаткової візуалізації. З метою підвищення наочності наданих ілюстративних матеріалів просимо присвоювати їм відповідні назви. Матеріали без таких назв розміщенні для публікації на сайті не будуть.

1. Назва проєкту:  коротка назва Можливості передбачає 7-10 слів з основною інформацією, де має бути вказано: тип Можливості (тренінг, конференція, обмін і т.д.), географію охоплення (всеукраїнська, міжнародна і т.д.), галузь знань, країна, дати (рекомендується). 

Наприклад : «Міжнародний юридичний тренінг в м. Відень (Австрія) 16-17 липня 2021 року». 

2. Короткий опис(українською та, за необхідності, англійською мовами): детальна інформація про можливість із зазначенням точного місця проведення, вимог до учасників, умов фінансування, тематик, мети, формату (онлайн чи за безпосередньої присутності учасників) та інших необхідних для зацікавлених осіб деталей.

Наприклад: “Project: “The same opportunities for migrants and refugees”

When: 20.09 -29.09.2021.

Where: Starogard Gdański, Poland.

Participants:  Poland, Turkey, Ukraine, Germany, Serbia, Republic of North Macedonia, Greece.

Place of living: Hotel Ren.

Details about the project:

This project gives a chance to youth people from Poland, Turkey, Russia, Serbia, Macedonia, Greece, Germany and Ukraine to increase their knowledge about providing aid to migrants and refugees. Youth will take part in workshops, group work, foreign volunteer mentoring, integration abilities learning, which will give them the ability to cooperate in an international team.

The week that you spend in Poland will be an unforgettable event. By participating in the project you will be able to learn about new cultures, participate in cultural nights, learn the basics of a new language and you will meet new people who, like you, want to learn something new about the other country.

Training course about the realization of common interests related to migrants and refugees will aim at:

1.Creating opportunities for migrants and methods of integration with local youth.

2.Defining the different phases of social integration in the hosting community, common fears and shocks and how to deal with them by the hand of Europeans NGO’s.

3.Mentoring foreign volunteers and apprentices in intercultural learning processes.

4.Learning tools for teaching migrants to cope with typical problems such as language barrier, incomprehension of cultural codes, stereotyping.

5.Building an international project team, negotiating coherent rules and analyzing mistakes made by partner organizations.

Financial issues: according to the rules of the program, accommodation, meals and all necessary materials during the project are provided by the organizers. Ticket costs will be reimbursed after the project no more than 275 euros per participant, in case of exceeding the compensation limit the difference is covered by the participants themselves.

You can apply if you:

– aged from 18 to 30 years;

– you live / study in Poland or are fully vaccinated;

– interested in non-formal education projects;

– you want to join a cool project, find friends and spend time usefully;

– you can work in English;

– you are an active, positive and open person.

Selection results: within 1 week after the deadline, all applicants will receive the results in their email.

Проєкт: «Рівні можливості для мігрантів та біженців»

Коли: 20.09 -29.09.2021.

Де: Старогард Гданський, Польща.

Учасники: Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Сербія, Республіка Північна Македонія, Греція.

Місце проживання: Готель Ren.

Деталі про проєкт:

Цей проєкт дає шанс молоді з Польщі, Туреччини, Росії, Сербії, Македонії, Греції, Німеччини та Україні розширити свої знання щодо надання допомоги мігрантам та біженцям. Молодь візьме участь у майстер-класах, роботі в групах, наставництві іноземних волонтерів, навчанні інтеграційним здібностям, що дасть їм можливості співпрацювати в міжнародній команді.

Тиждень, який ви проведете в Польщі, стане незабутньою подією. Беручи участь у проєкті, ви зможете дізнатися про нові культури, взяти участь у культурних вечорах, вивчити основи нової для вас мови та познайомитись з новими людьми, які, як і ви, хочуть дізнатися щось про іншу країну.

Навчальний курс щодо реалізації спільних інтересів, пов’язаних з мігрантами та біженцями, буде спрямований на:

  1. Створення можливостей для мігрантів та методи інтеграції з місцевою молоддю.
  2. Визначення різних фаз соціальної інтеграції у новій спільноті, загальних страхів та потрясінь, а також способів боротьби з ними за допомогою  європейських неурядових організацій.
  3. Навчання іноземних волонтерів та учнів у процесах міжкультурного навчання.
  4. Інструменти навчання для навчання мігрантів справлятися з типовими проблемами, такими як мовний бар’єр, нерозуміння культурних кодів та стереотипів.
  5. Створення міжнародної проєктної команди, узгодження послідовних правил та аналіз помилок, допущених організаціями-партнерами.

Фінансові умови: За правилами програми проживання, харчування та всі необхідні матеріали під час проєкту забезпечуються організаторами. Кошти за квитки будуть компенсовані після проєкту не більше ніж 275 євро на учасника, у разі перевищення ліміту компенсації різниця покривається учасниками самостійно.

Тобі можна подавати заявку, якщо ти:

– віком від 18 до 30 років

– проживаєш/навчаєшся в Польщі або є повністю вакцинованим

– зацікавлений(а) в проєктах неформальної освіти

– хочеш приєднатися до крутого проєкту, знайти друзів та провести час з користю

– можеш працювати англійською мовою

– ти активна, позитивна та відкрита людина.

Результати відбору: протягом 1 тижня після дедлайну всі апліканти отримають результати на свій email.

3. Форма участі: дистанційна (т.ч. онлайн) або за безпосередньої присутності учасників.

4. Місто, країна проведення. В разі онлайн-заходу,  вказувати країну та місто організаторів заходу.

5. Кінцева дата прийому заявок (дедлайн) після якої заявки не будуть розглядатися.

6. Вік: вказується вік учасників, на яких орієнтовано захід. Якщо чіткі вікові критерії відсутні – вказувати «0-99».

7. Умови фінансування: обирається один з пунктів в залежності від Можливості. Детальніше фінансування можна описувати у п.2. “Короткий опис”. Якщо ви обираєте «змішану форму фінансування» або «платно для учасника», зазначення деталей є обов’язковим. 

8. Категорія претендентів: можливий вибір з декількох (або всіх) категорій. 

  • Студенти – це особи, які навчаються у закладі вищої освіти з метою здобуття певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів. У цю категорію також входять студенти магістратури. 
  • Бакалаври – особи, які отримали диплом бакалавра.
  • Магістри – особи, які отримали диплом бакалавра або магістра відповідно.
  • Аспіранти – особи, які здійснюють навчання для здобуття ступеню доктора філософії або доктора мистецтв. 
  • Доктори філософії (PhD) або кандидати наук – особи, які отримали науковий ступінь Доктора філософії або кандидата наук, що присуджується спеціалізованою вченою радою закладу вищої освіти або наукової установи в результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.
  • Доктори мистецтва – особи, які отримали освітньо-творчий ступінь Доктора мистецтва, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. Особа має право здобувати ступінь доктора мистецтва у творчій аспірантурі.
  • Доктори наук – особи, які отримали  другий науковий ступінь (тобто ступінь Доктора наук),  що передбачає набуття найвищих компетентностей у галузі розроблення і впровадження методології дослідницької роботи, проведення оригінальних досліджень, отримання наукових результатів, які забезпечують розв’язання важливої теоретичної або прикладної проблеми, мають загальнонаціональне або світове значення та опубліковані в наукових виданнях.
  • Молоді вчені – це вчені віком до 35 років, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчені віком до 40 років, які мають науковий ступінь доктора наук або навчається в докторантурі.
  • Наукові працівники – це вчені, які за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору професійно займаються науковою, науково-технічною, науково-організаційною або науково-педагогічною діяльністю та мають відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, підтверджену результатами атестації.
  • Науково-педагогічні працівники – це вчені, які за основним місцем роботи займаються професійно педагогічною та науковою або науково-технічною діяльністю у вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти III-IV рівнів акредитації
  • Інші – особи, які не відповідають жодному з наведених вище визначень. Наприклад, учні старших класів або дослідники Малої академії наук тощо.

9. Категорія Можливості: 

    • Гранти та конкурси:
      1. Грант — фінансові чи інші ресурси, надані на безоплатній і безповоротній основі державою, юридичними, фізичними особами, у тому числі іноземними, та (або) міжнародними організаціями для розвитку матеріально-технічної бази для провадження наукової і науково-технічної діяльності, проведення конкретних фундаментальних та (або) прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, зокрема на оплату праці наукових (науково-педагогічних) працівників у рамках їх виконання, за напрямами і на умовах, визначених надавачами гранту.
      2. Конкурси – відкриті змагання, що дають змогу виявити найбільш гідних із його учасників за критеріями, визначеними згідно з умовами. 
    • Конференції та заходи
      1. Конференція – це форма організації наукової діяльності, при якій відбувається обмін інформацією через представлення своїх досягнень і цілей.
      2. Заходи – тренінги, семінари, круглі столи та інші зібрання наукового, освітнього, мистецького та іншого характерів.
    • Вакансії та стажування
      1. Вакансії – вільні посади у штаті установи, лабораторії тощо. 
      2. Стажування – це набуття особою практичного досвіду виконання завдань та обов’язків у певній професійній діяльності або галузі знань.
    • Стипендії на навчання – це постійні грошові виплати, що надаються регулярно (зазвичай щомісяця) студентам вищих навчальних закладів, а також аспірантам та докторантам, за умови успішного навчання за кордоном та проведення наукових досліджень. Також це можуть бути одноразові грошові виплати, знижки на навчання тощо.

10. Галузь знань обирається згідно з тематикою Можливості. Можливий вибір декількох (або всіх) категорій. У разі виникнення складнощів з визначенням галузі знань, є можливість ознайомитися з Переліком наукових спеціальностей Міністерства освіти і науки України.

11. Контакти для подання заявки вказуються за необхідністю у разі відсутності вебресурсу (сайту)  для швидкої комунікації за допомогою e-mail або контактного номера телефону. Цей пункт не є обов’язковим для заповнення у разі наявності вебресурсу.

12. Контактний e-mail вказується тільки та  виключно для модератора (редактора) та буде використовуватися у разі виникнення питань та неточностей у формі (публікація цього e-mail на сайті або у будь-яких інших ресурсах не передбачається).

13. Лінк на першоджерело. Це може бути лінк на офіційний вебресурс, безпосередню гугл-форму для подачі або офіційне представництво організації у Facebook. 

Дякуємо за співпрацю!
Команда ДНТБ України