Організаційно-правове забезпечення цифровізації державних процедур в Національній електронній науково-інформаційній системі, підтримка та розвиток її функціональних модулів
Дослідження спрямоване на організаційно-правове забезпечення цифровізації державних процедур в Національній електронній науково-інформаційній системі (далі – Система NAUKA), забезпечення підтримки та розвитку її функціональних модулів, удосконалення модульної структури та баз даних функціональних модулів Системи NAUKA. Реалізація дослідження передбачає методичне та організаційне забезпечення створення та виконання технічних завдань, розвиток та удосконалення функціональних модулів Системи NAUKA з метою впровадження принципів відкритої науки (Open Science) в наукову екосистему України, запровадження сучасних інструментів аналітики для обробки великих обсягів даних, підтримку та формування механізмів для ефективної комунікації. Завдяки реалізації проєкту планується розвивати функціонал Системи NAUKA шляхом впровадження блоків фінансування та кількісних показників, автоматизації проведення розрахунків, механізму агрегації та аналітики даних тощо. Реалізація проєкту підвищить видимість української науки на міжнародній арені, забезпечить, цифровізацію державного управління у сфері науки шляхом проведення цифровізації державних процедур відповідно до поставлених завдань Міністерством освіти і науки України.
Метою проєкту є організаційно-правове та технічне забезпечення цифровізації державних процедур в Національній електронній науково-інформаційній системі, зокрема конкурсів МОН та державної атестацію НУ та ЗВО, розвиток технічних можливостей та зручності використання відповідних модулів.
Основними завданнями прикладного дослідження є:
- Методичне та організаційне забезпечення виконання поставлених завдань цифровізації державних процедур в Системі NAUKA.
- Уніфікація та автоматизація розрахунків окремих блоків користувацьких форм, зокрема:
- кошторисів НДР та НДДКР;
- кількісних показників планування та результатів виконання НДР та НДДКР.
- Удосконалення сервісів для експертів в окремих функціональних модулях Системи NAUKA, зокрема:
- розробка та впровадження механізму агрегації всіх експертиз експерта в одному місці в Системі NAUKA, враховуючи ті, які проводилися та/або проводяться в окремих функціональних модулях;
- розробка та впровадження механізму сповіщення експертів про наявні, призначені та незавершені експертизи;
- розробка та впровадження механізму агрегації та аналітики даних за результатами проведених експертиз;
- удосконалення механізму розподілу заявок між експертами.
- Забезпечення організації та проведення конкурсів в Системі NAUKA, визначених МОН.
- Забезпечення організації та проведення державної атестації ЗВО та НУ в Системі NAUKA.
- Удосконалення механізму формування Тематичних планів
- Розробка та впровадження механізму інформування МОН, зокрема:
- інформування через Аскод про окремі дії в Системі NAUKA;
- інформаційне забезпечення фахівців директоратів МОН щодо процесу проведення окремих державних процедур.
- Удосконалення модульної структури та баз даних функціональних модулів Системи NAUKA:
- розвиток модульної структури Системи NAUKA;
- розвиток баз даних функціональних модулів;
- розвиток механізму обміну та вивантаження даних;
- розвиток функціоналу Системи NAUKA.
- Організація розробки та супровід впровадження нових редакцій Положення «Про Національну електронну науково-інформаційну систему» та Порядку її роботи.
- Розробка та реалізація Дорожньої карти введення Національної електронної науково-інформаційної системи до експлуатації:
- організація та участь у роботах з розробки технічного завдання, яке охоплює всю модульну структуру та бази даних функціональних модулів Системи NAUKA;
- організація та участь у роботах з проектування КСЗІ;
- удосконалення функціональних модулів відповідно до потреб ТЗ та КСЗІ;
- забезпечення та адміністрування серверного середовища;
- Забезпечення загальної технічної та організаційної підтримки Системи