Відбулося перше засідання Ради директорів ORCID за участю представника з України
6-8 лютого цього року відбулося чергове засідання Ради директорів ORCID вже за участю представниці з України, в. о. директора ДНТБ України Алли Жарінової.
Головною темою обговорення став Стратегічний план ORCID на 2022–2025 роки. Основною метою Плану є залучення учасників та дослідників до активної співпраці та використання ORCID як невід’ємної частини їх дослідницького процесу. Орієнтуючись на цю мету, ORCID має намір розвивати платформу таким чином, щоб вона стала ключовим інструментом для дослідників у їх професійній діяльності.
Під час засідання учасники скорегували подальші кроки, беручи до уваги досвід реалізації Плану у попередні роки.
З метою підвищення використання ORCID як невід’ємної частини дослідницького процесу, було підтверджено необхідність реалізації чотирьох стратегічних напрямів Плану:
- Розширення користі від використання ідентифікатора ORCID, шляхом надання нових можливостей, сервісів та ресурсів.
- Створення та підтримка інструментів та сервісів, які сприяють професійному розвитку дослідників через використання ORCID.
- Залучення більшої кількості учасників з різних країн та регіонів до участі у системі ORCID.
- Забезпечити високі стандарти.
Базуючись на цих «стовпах» ORCID надалі удосконалюватиме свою роботу та будуватиме, відповідно, комунікацію.
У цьому контексті також обговорювалися питання, пов’язані із розвитком Глобального фонду участі ORCID, ініціативи грантової підтримки започаткованої у 2022 році.
Завдяки фінансовій підтримці кількох засновників ORCID та цільовій підтримці фінансових організацій, фонд надає гранти для різних проектів та програм, спрямованих на створення експертних спільнот, з метою популяризації ORCID, зокрема в країнах, де залученість є мінімальною.
Фонд також фінансує розробку програмного забезпечення, що дозволить легше і ефективніше використовувати ORCID. Це сприяє збільшенню числа інтеграцій з ORCID та полегшує доступ до цієї системи для дослідників у всьому світі.