Цілі сталого розвитку (ЦСР) тепер доступні в профілі установи у базі даних Scopus

Нещодавно Scopus представив нову революційну функцію, що забезпечує прозорість впливу організації на досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР).

Цілі сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй (ЦСР) – це конкретні напрямки досліджень, які допомагають вирішувати найактуальніші проблеми сучасності. Вони є частиною плану, спрямованого на подолання бідності, захист планети та покращення життя і перспектив розвитку кожної людини до 2030 року. 15-річний план має 17 цілей зі 169 завданнями, спрямованими на стимулювання дій у сферах, що мають вирішальне значення для людства та довкілля.

Дослідження в цих сферах можуть отримати маркування ЦСР, що приверне увагу до таких робіт, надасть цінну рекомендацію при подачі заявки на фінансування, продемонструє, що ваші дослідження змінюють світ на краще. Це також підвищить обізнаність та розуміння цієї важливої ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

З березня  2024 року нова сторінка “ЦСР” інтегрована у сторінку профілю організації буде доступною і користувачі зможуть безперешкодно її переглядати.

Щоб переглянути ЦСР, співвіднесені з конкретним документом, необхідно вибрати панель «Sustainable Development Goals 2023 New /Цілі сталого розвитку 2023»  з нової, вдосконаленої версії сторінки профілю установи. Панель «ЦСР» з’являється лише для документів, які співвіднесені принаймні з однією ЦСР.

Всі установи, які мають профіль у базі даних Scopus, мають можливість оцінити внесок своєї організації в ЦСР. Для бібліотекарів та працівників з організації наукової діяльності установи ця нова функція стане важливим інструментом для оцінки та інформування щодо впливу своєї установи.

Функція «Sustainable Development Goals New» демонструє кількість документів, опублікованих авторами, афілійованими з установою, які сприяли досягненню певних ЦСР.

Якщо натиснути на заголовок ЦСР, праворуч відкриється вікно з офіційним описом цієї конкретної ЦСР в ООН.

Нова вкладка ЦСР у Scopus дозволить дослідити, зрозуміти та продемонструвати прихильність вашої організації до цілей сталого розвитку.