Вийшла стаття про значення проєкту з картографування дослідницької інфраструктури України

Науковці з України та Словаччини опублікували статтю “The importance for Ukrainian R&D system RI’s mapping and the Slovak case study” у журналі Procedia Computer Science (DOI: 10.1016/j.procs.2024.11.048). Ця публікація стала результатом співпраці у рамках конференції CRIS 2024, яку організовує euroCRIS у співпраці з проєктом RIS Synergy за підтримки Технічного університету Відня та Віденського університету.

У статті автори дослідили необхідність створення інтегрованої системи картографування дослідницької інфраструктури (RI) в Україні. Вони запропонували використання європейських методологій, таких як дорожня карта ESFRI, а також досвід Словаччини, де дорожня карта SK VI 2020–2030 слугує ключовим документом для розвитку дослідницької інфраструктури.

Український проєкт, запропонований у статті, передбачає створення “Наукової карти України”, яка дозволить систематизувати дані про дослідницькі об’єкти, забезпечуючи прозоре управління, розподіл ресурсів і моніторинг наукової діяльності, особливо в умовах післявоєнної відбудови.

CRIS 2024 – шістнадцята конференція серії, присвяченої покращенню доступу до інформаційних систем у сфері науки. Цьогорічна програма орієнтована на широке коло учасників – від бібліотекарів і дослідників до політиків та ІТ-спеціалістів.

Детальніше ознайомитися зі статтею можна за посиланням: https://doi.org/10.1016/j.procs.2024.11.048.