Україна продовжила доступ до повнотекстових електронних наукових ресурсів на порталі «Research4Life»
Понад два роки Міністерство освіти і науки України активно співпрацює з командою проєкту Research4Life щодо надання закладам вищої освіти і науковим установам України безплатного доступу до електронних баз даних та колекцій наукової літератури провідних видавництв.
Включення України до списку країн групи А, яке надає можливість безкоштовного доступу для організацій до повнотекстового академічного і професійного контенту, стало суттєвою підтримкою для українських науковців у нелегких умовах сьогодення.
Укладання угоди про рівень обслуговування (Service Level Agreement), долучення України до мережі адміністраторів, підʼєднання доступу (Research4Life Country Connectors Network) між Research4Life та Державною науково-технічною бібліотекою України надало можливість для більш ефективної роботи та поліпшення комунікації щодо забезпечення українським установам доступу до ресурсів платформи.
Під час щорічної зустрічі Research4Life Annual Meeting 2024, що тривала з 22 до 26 липня 2024 року в Найробі (Кенія), директорка із взаємодії з видавцями проєкту Research4Life Сара Фіббс оголосила звернення заступника міністра освіти і науки України Дениса Курбатова з вдячністю за підтримку та продовження співпраці. Також учасники схвально сприйняли доповідь-звіт офіційної координаторки програми Research4Life в Україні Маргарити Цюри. Під час виступу вона поділилася власним досвідом щодо підвищення обізнаності про можливості, які надає проєкт Research4Life, серед фахівців різних організацій, підʼєднання установ до платформи тощо.
Нещодавно керівництво проєкту Research4Life прокоментувало продовження співпраці у 2025 році: «Ми раді підтвердити, що матеріали Research4Life продовжуватимуть безплатно надавати в Україні протягом 2025 року. Тепер Україна входить до списку країн групи А Research4Life, що забезпечує безкоштовний доступ. Окрім того, деякі видавці передбачають звільнення від плати за оброблення статей для країн групи А», — зазначено в листі Сари Фіббс.
Щоб отримати безкоштовний доступ до ресурсів Research4Life та консультації щодо використання, потрібно звернутися до Державної науково-технічної бібліотеки України.