МОН провело робочу зустріч із представниками компанії «Clarivate»

20 березня 2025 року відбулася робоча зустріч Міністерства освіти і науки України з представниками компанії «Clarivate».

У заході взяли участь старший акаунт-менеджер із роботи з Україною Міхал Томчик, старша менеджерка з продовження співпраці Вірджинія Елізондо Колер, консультантка з успішності клієнтів Ірина Тихонкова та генеральний директор директорату розвитку науки МОН Григорій Мозолевич.

Під час зустрічі обговорили шляхи та перспективи відновлення України, а також можливості використання платформ Web of Science, InCites і Derwent Innovation для проведення та оцінювання наукових досліджень.

Команда Clarivate продемонструвала нові функції та додаткові ресурси, зокрема:

  • застосунок на основі штучного інтелекту WOS Research Assistant;
  • інструменти для пошуку грантових можливостей Pivot-RP;
  • базу дисертацій ProQuest Dissertation and Thesis Global;
  • модуль Research Horizon Navigator (новий елемент платформи InCites).

Також проаналізували особливості міжнародної наукової співпраці України із використанням нових аналітичних індикаторів Collab-CNCI, які допомагають дослідникам проводити, аналізувати та представляти свої наукові роботи на світовому рівні.

Григорій Мозолевич наголосив на надзвичайній важливості рішення керівництва Clarivate зберегти безперервний доступ українських закладів вищої освіти та наукових установ до платформи Web of Science у 2022–2025 роках. Це відкриває для українських науковців ширші можливості для отримання інноваційних результатів, підготовки якісної звітності, ухвалення обґрунтованих рішень та набуття неупередженого досвіду.

Окремо Григорій Мозолевич поінформував представників Clarivate про ініціативу МОН щодо створення Міжнародної коаліції з підтримки науки, досліджень та інновацій в Україні. Підписання коаліційної угоди заплановано в межах Конференції з відновлення України, що відбудеться цього року в Італії.

Міхал Томчик своєю чергою наголосив на незмінній позиції Clarivate щодо підтримки України та українських учених, а також готовність компанії розглянути пропозицію щодо долучення до міжнародної коаліції.

Нагадаємо, що у квітні відбудеться низка безоплатних вебінарів від Clarivate українською мовою для користувачів платформи Web of Science Core Collection. Детальніше — за посиланням.

Джерело – Міністерство освіти і науки України.