Платформа для інтерактивних наукових публікацій
7 серпня вийшла друком стаття у Nature про запуск наукового журналу, що має стати новим стандартом у науковій публіцистиці.
Американське товариство мікроскопії (MSA) запустило новий журнал Elemental Microscopy з акцентом на інтерактивні публікації. Журнал використовує платформу Curvenote, яка дозволяє створювати статті з інтегрованим кодом і аналізом даних, що підвищує прозорість та відтворюваність наукових досліджень. Curvenote базується на відкритих інструментах, таких як Jupyter Notebook і R Markdown, що робить можливим публікацію даних і коду разом, без необхідності перетворювати їх у статичні формати.
Платформа дозволяє читачам взаємодіяти з даними прямо у статтях, виконувати код і вносити зміни, щоб експериментувати з результатами. Це допомагає модернізувати наукові публікації, роблячи їх більш доступними та інтерактивними.
Curvenote співпрацює з кількома науковими організаціями, включаючи Американський геофізичний союз (AGU), і вже використовується в низці проектів для створення динамічних документів, що дозволяють глибше вникати в наукові дослідження.