ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ № 1 (69)
Відкриття на горизонті: як підвищити шанси українських наукових розробок вийти на міжнародний ринок
Уявіть, якби для боротьби з раком використовували ліки, активування яких можна контролювати світлом: «вмикати» і «вимикати» в організмі там і тоді, коли це потрібно? Такі фоточутливі лікарські засоби – не утопія.
Космічні амбіції. Ракета, що “з’їдає” сама себе
Український стартап Promin Aerospace створює унікальну орбітальну ракету, яка започаткує еру «демократичного космосу». Засновники стартапу планують зробити запуск супутників доступним і для невеликих корпорацій, і для наукових установ.
Повстання машин? Перші у світі біороботи навчилися розмножуватися
Міжнародна група вчених відкрила нову форму біологічного розмноження, яка відбувається у перших «роботів», що самовідтворюються, зроблених з живих клітин.
Магніт для закоханих у науку
Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – такі принципи сповідують у Київському академічному університеті. Амбітний проєкт дослідницького вишу було започатковано зовсім нещодавно, але зростав він не на «порожньому місці». У фаховій спільноті КАУ здобув репутацію установи, де займаються справжньою «живою» наукою. Про історію, сучасні здобутки і перспективи університету «Світ» поспілкувався з його директором, академіком НАН України Олександром КОРДЮКОМ і заступником директора з освітньо-наукової роботи Віталієм ШАДУРОЮ.
Лауреатками 4-ї української премії L’Oréal–UNESCO «Для жінок у науці» стали три науковиці НАНУ
Щиро вітаємо доктора технічних наук Ірину Беспалову (Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України), кандидата фізико-математичних наук Валентину Носенко (Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України) і кандидата хімічних наук Ірину Сулим (Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України)!
Берлінський дизайнер розробила матеріал з фруктових відходів і водоростей
Німеччині представили екологічну тканину, виготовлену з фруктових відходів і водоростей. Альтернативу натуральній і синтетичній шкірі розробила берлінський дизайнер текстилю Йонг Сонг (Youyang Song).
Галерея. Wildlife Photographer of the Year 2021 — The People’s Choice Award
Wildlife Photographer of the Year — це щорічний фотоконкурс, який організовує Музей природничої історії в Лондоні. В кінці жовтня журі оприлюднило свій вибір цьогорічних переможців, фото яких ми опублікували в нашій галереї. А зараз пропонуємо ознайомитися зі світлинами учасників, які увійшли до короткого списку кандидатів на приз глядацьких симпатій. Проголосувати за улюблену фотографію можна до 2 лютого 2022 року на сайті конкурсу.