Стічні води: війна – сучасний стан
До Всесвітнього дня водних ресурсів!
Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів (World Water Day) — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»)
22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води

17 березня – 7 квітня 2025 року
в Державній науково-технічній бібліотеці України
проходитиме тематична виставка
«Стічні води: війна – сучасний стан»
“Станом на сьогодні лише половина стічних вод проходить повний цикл біологічного очищення, третина стічних вод скидається до водних об’єктів без очищення. Промислові підприємства внаслідок відсутності власних очисних споруд та неефективності наявних технологій очищення виробничих стічних вод скидають у системи централізованого водовідведення висококонцентровані стічні води, шкідливі речовини яких руйнують мережі водовідведення, порушують технологічні регламенти очищення стічних вод і не видаляються у процесі біологічного очищення, що унеможливлює подальше повторне використання очищених стічних вод та їх осадів”.
Масштаби накопичення осадів стічних вод, що утворюються на очисних спорудах населених пунктів, набули загрозливого стану. У необробленому вигляді осади стічних вод протягом десятків років зливаються на переобтяжені мулові майданчики, у відвали, кар’єри. Орієнтовна площа мулонакопичувачів на території України становить більше 1,5 тис. гектарів, кількість накопиченого осаду перевищує 15 млн. тонн”.
Витяг з РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 7 лютого 2025 р. № 91-р “КОНЦЕПЦІЯ Державної цільової екологічної програми технічної модернізації підприємств водовідведення та очищення стічних вод, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2034 року”.
Війна це катастрофа не лише для людей, а й для довкілля. Внаслідок військових дій заражається повітря, вода, ґрунти, знищується флора та фауна. Також з’являються і ризики пошкодження особливо небезпечних об’єктів: підприємств хімічної промисловості, атомних електростанцій та інших споруд, які можуть спричинити масове забруднення значних територій. Довкілля залишається непомітною жертвою війни.
Публікації присвячені: стану водних екосистем в Україні, управлінню водними ресурсами, якості та безпеці питної води, впливу забруднення на якість поверхневих та підземних вод, сучасному стану водоочищення (біологічного, мембранного фільтрування, сорбції, зневоднення високоволого-ємних осадів та ін.), новим технологіям, конструкціям очисних споруд від поверхнево-активних речовин, іонів важких і кольорових металів, нафтопродуктів, проблемам накопичення рідких радіоактивних відходів.

В експозиції: монографії, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій, збірники наукових праць, навчальні посібники, періодичні видання за 2021 – 2025 роки.
До Ваших послуг:
термінове копіювання, сканування, консультації.