До Дня енергетика!

Свято встановлено в  Україні  «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93. Відзначається щорічно 22 грудня

19 – 28 грудня 2024 року  у Державній науково-технічній бібліотеці України проходитиме тематична виставка видань з фонду ДНТБ України за 2020 – 2024 роки.

Воднева енергетика: стан та перспективи розвитку

В експозиції: монографії, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій, збірники наукових праць,   навчальні посібники, періодичні видання України.

“Виробництво водню стане частиною державної стратегії з розвитку альтернативних джерел енергії”

“Воднева енергетика — це напрям вироблення та споживання енергії людиною, який базується на використанні водню як засобу для акумулювання, транспортування та вживання енергії населенням, транспортом та різними виробничими напрямками.

Водень — це найпоширеніший елемент на поверхні Землі та у космосі, він має найбільшу енергоємність, а продуктом його згоряння є тільки вода, що знову вводиться у обіг. Водень можна використати як паливо для будь-яких транспортних засобів (у тому числі легкових автомобілів, літаків та катерів), а також для задоволення енергетичних потреб будівель (прилади для безперервного живлення) і як живлення для побутової техніки.

Водню в чистому вигляді у природі майже немає, тож його виробляють методами електролізу води, парового риформінгу метану, газифікації вугілля, газифікації біомаси чи відходів, шляхом мікробної ферментації органічних відходів, та деякими іншими. Скорочення викидів діоксиду вуглецю, пов’язане з використанням водневого палива, досягається завдяки паливним елементам високої ефективності. За умов забезпечення виробництва водню енергією, одержаною з невуглецевих джерел, викидів діоксиду вуглецю немає зовсім. Водень можна виробляти з відновлюваних ресурсів, а також можна використовувати для зберігання енергії з непостійних джерел.

Очікується, що водень відіграватиме ключову роль як енергоносій у майбутніх енергетичних системах світу. Оскільки запаси викопного палива стають дедалі меншими, а екологічні проблеми зростають, водень, ймовірно, ставатиме все більш важливим носієм хімічної енергії та, зрештою, може стати основним носієм хімічної енергії. Водень є корисним енергоносієм, його можна зберігати та транспортувати, використовувати як паливо або перетворювати на електричну енергію в таких пристроях, як паливні елементи” . (Матеріал з Вікіпедії )

До Ваших послуг:

  • термінове копіювання
  • сканування
  • консультації
  • віртуальні тематичні виставки  “Енергоефективне використання та альтернативна енергетика”,  “Відходи: проблеми збору, переробки та утилізації”