ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ №25

#НОВИНИ_ТИЖНЯ

Вітаємо з Різдвом Христовим!

У це світле свято бажаємо миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я та всіх благ! Нехай виправдовуються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!

У момент, коли Софія Андрухович презентувала «Амадоку», можна було сказати: ну все, маємо головний роман 2020-го, можна розходитись. Але журі Книги року BBC додало різноманіття у цей перелік, а заодно дало привід подумати про баланс у літературі. Рік не відзначився гучними дебютами, та й дискусії точилися навколо есеїстики, а не художньої прози. Втім, попри всі негаразди пандемії, у 2020-му таки було що почитати.

#КНИГИ

Коли б не була написана книжка, ми читаємо її з огляду на момент, у якому зараз перебуваємо. У 2020-му багато міркували про взаємодії індивіда і спільноти в ситуації реальної небезпеки життю; коли, щоб уціліли спільноти, має обмежити свої претензії кожен/кожна. От і журі найпрестижніших літературних премій цього року читало книжки зі своїх списків, здається, маючи на думці саме цю проблему. Десяток фіналістів по всьому світу, репрезентативний “книжковий зріз” 2020-го засвідчує: на часі література, яка рефлексує відповідальність спільноти перед людиною і людини – перед спільнотою, до якої вона належить.

#РОЗВИТОК

Через карантин деякі батьки почали більше часу проводити з дітьми й паралельно вчать їх читати та писати. The Village Україна запитали в педагогів, як навчити дитину правильно читати.

#ЩОСЬ_ЦІКАВЕ

Якщо дати волю фантазії, то найкращий спосіб пережити зиму, спираючись на наукові досягнення, – сісти в літак і полетіти в Південну півкулю. Чи бодай кудись ближче до екватора. “Не з нашим щастям, – скаже більшість людей. – Давайте щось ближче до України і за свої гроші”. Дає медична журналістка та біологиня Дарія Озерна.

Якщо якимось галузям пандемія завадила, і це торкнулося, зокрема, виробників мобільної техніки, презентації яких пройшли в онлайн-форматі, а виставки зовсім скасували, то розвиток робототехніки в 2020-му не зупинилося. Роботи навіть допомагали людству впоратися з наслідками пандемії. Редакція «Процесу» згадує все, що пов’язано з роботами в році, що минає.

Чи часто ви бачили у голлівудських фільмах як шприц з адреналіном колять прямісенько у серце? А скільки чудових бойовиків, де у героїв потрапляють кулі але їх бронежилети все витримують, а герої далі б’ються зі злом… Хоча, міфи є не тільки у фільмах, згадайте про алкоголь на морозі щоб зігрітись, а може хтось хоче зайнятись урінотерапією, бо хто не знав, це ж ліки від усього! Деякі міфи звісно досить невинні, але є і досить небезпечні. І що ж, почнемо з самого романтичного — з серця.

Інформаційний дайджест №25 від 25.12.2020 / metod@dntb.gov.ua / zolotova@dntb.gov.ua
Відділ науково-методичної та комунікативної діяльності – ДНТБ України