ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ № 6 (32)
![1](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/1.jpg)
6 трендів навчання, яких варто очікувати в 2021 році
Пандемія висвітлила певні тенденції, що проявилися на початку 2020 року — багато з них прискорилися практично у всіх областях. У 2021 році тренди, яких слід очікувати професіоналам і новаторам в області навчання і розвитку (L&D), можуть стати віддзеркаленням 2020 року.
![2](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/2.jpg)
Чому науковці мають прийти у школу
Наукова освіта (science education) вже давно стала світовим трендом. Вчені опікуються новими освітніми методиками, приходять із науково-популярними лекціями до школярів та вчителів, тоді як у нас цей термін викликає реакцію на кшталт «морської свинки» — і не морська, і не свинка, просто традиційна назва.
![3](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/3.jpg)
Геть обмеження! 4 причини читати дитячі книжки в дорослому віці
Існує безліч дорослих, які із непідробним захопленням гортають у книгарнях дитячі книжки. Але серед них обмаль таких, які наважаться купити ці книжки не для цільової аудиторії – дітей своїх знайомих чи на подарунок, а, власне, собі.
![4](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/4-1.jpg)
Електричний рюкзак зібрав енергію і знизив навантаження на спину
Інженери розробили рюкзак, який за допомогою еластомеру знижує навантаження на спину на 20 відсотків і одночасно збирає електроенергію для заряджання невеликих портативних пристроїв. Трибоелектричні наногенератори збирали енергію під час ходьби та змогли живити світлодіоди, люмінесцентну лампу і навіть електричний годинник. Деталі розробки вчені описали у статті, опублікованій у журналі ACS Nano.
![5](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/5-1.jpg)
Як проходить стажування у Facebook Reality Labs і чому наука буває цікавішою за інженерію — розповідь української дослідниці
Ярослава Лочман, випускниця магістерської програми Data Science Українського католицького університету (УКУ), після закінчення навчання стажувалася у Facebook Reality Labs в Pittsburgh, PA — підрозділі компанії, який розробляє нову платформу спілкування з використанням системи віртуальної реальності. Під час інтернатури провела власне дослідження з автоматичного калібрування камер з wide-angle та fisheye-об’єктивами.
![6](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg)
Найбагатша людина планети хоче стати крутіше NASA: висадку на Марс здійснять на 7 років раніше
Найбагатша людина в світі – Ілон Маск – відкрив свій амбітний план освоєння Марсу. Він хоче, щоб перші люди пройшлися поверхнею Червоної планети до 2026 року. Це на сім років раніше, ніж NASA планує висадити там своїх астронавтів.
![7](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/7.jpg)
Створено пристрій для визначення COVID-19 за допомогою смартфона
Вчені з Університету Лілля створили тест для визначення коронавіруса за допомогою смартфона. Для цього знадобиться лише пристрій у вигляді флеш-накопичувача.
![8](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/8.jpg)
Буктрейлери, або Навіщо нам відео про книги
Буктрейлери — це відеоролики з презентацією книги. Хто та навіщо їх робить та чи впливають вони на вибір читача? Письменниця Наталія Довгопол розповідає про буктрейлери та ділиться своїми улюбленими зразками.
![9](https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/9.png)
Побачити науку. Результати Конкурсу наукових фотографій 2020
Інформаційний дайджест № 6 (32) від 12.02.2021 / metod@dntb.gov.ua / zolotova@dntb.gov.ua
Відділ науково-методичної та комунікативної діяльності – ДНТБ України