Перший навчальний вебінар щодо заповнення Модуля профілів в Національній електронній науково-інформаційній системі “URIS”
У 2020 розпочалася робота (Рішення колегії МОН від 13 лютого 2020 р. № 1/1-13) над створенням Національної електронної науково-інформаційної системи «URIS» (далі – Система).
Головне завдання Системи – об’єднати всі дані, інформацію, процедури та послуги, що необхідні вченим, науковим установам та закладам вищої освіти у їхній дослідницькій діяльності, а отже, зробити українську науку більш відкритою, а роботу вітчизняних учених – зручнішою.
На сьогодні в дослідній експлуатації перебувають 7 модулів системи та 5 у стадії розробки.
Щоб дізнатися детальну інформацію про Модуль профілів Системи, їх синхронізацію з профілем в ORCID та корегування даних в різних профілях, приєднуйтеся до нашого першого навчального вебінару.
Тема: «Метадані наукових досліджень у системі ORCID та URIS»
Дата: 5 червня о 11:00
План:
- Метадані наукових досліджень у системі ORCID: як якісно оформити?
- Модуль профілів в Національній електронній науково-інформаційній системі “URIS”: наповнення та корегування.
Довідково
Модуль профілів Системи – перший модуль, який був розроблений у 2022 році та постійно вдосконалюється. Модуль збирає агреговані дані, забезпечує процедуру їх верифікації установою та сприяє їх повторному використанню. Модуль складається з таких профілів:
- Профіль «Установи»;
- Профіль «Дослідницька інфраструктура»;
- Профіль «Вчені»;
- Профіль «Публікації»;
- Профіль «Проєкти».
Для забезпечення цілісності та надійності наукової інформації, включно з Модулем профілів Системи, передбачено механізми взаємодії з різними видами постійних ідентифікаторів (PIDs), зокрема ORCID, DOI та ROR ID. Це дозволяє уникнути проблем дублювання інформації у різних профілях.
Водночас, передбачено можливість ручного корегування інформації у профілях у випадку виявлення помилки. Так, для виправлення інформації у профілі вченого (профіль «Вчені»), даних про публікацію (профіль «Публікації») та проєкти (профіль «Проєкти») необхідно здійснити наступні дії:
- Увійти на портал nauka.gov.ua.
- Пройти авторизацію, використовуючи електронний підпис чи BankID.
- Зайти на власний профіль.
- Унести відповідні правки вручну та зберегти.
Для виправлення інформації або внесення нових даних про установу в профілях «Установи» та/або «Дослідницька інфраструктура» необхідно здійснити наступні дії:
- Звернутися до Відповідальної особи установи.
- Якщо Відповідальна особа відсутня:
- у межах установи визначити Відповідальну особу,
- ознайомитися з Публічним договором,
- заповнити Заяву приєднання,
- надіслати підписану Заяву приєднання в ДНТБ України.