12 травня – Всесвітній день медичних сестер 

«Сестра повинна мати потрійну кваліфікацію:
сердечну – для розуміння хворих,
наукову – для розуміння хвороби,
технічну – для догляду за хворими»
Флоренс Найтінгейл

Починаючи з 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Саме ж свято має більш глибоке коріння і довгу історію і відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардинії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

У розвинених країнах світу медична сестра – це важлива, престижна і незалежна спеціальність. В Україні сьогодні працює понад 303 тисяч медсестер. 17 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста.

Під час війни кожен з наших медиків справжній герой, який щодня рятує життя та здоров’я українців. Праця медичної сестри складна і багатогранна, адже без них неможлива робота будь-якого медичного закладу, а на війні медсестри часто заміняють лікарів.

Нехай ваші уколи будуть безболісними, перев’язки легкими, а пацієнти терплячими. Низький уклін вам і шана за вашу щоденну важку працю!