Вебінари від компанії Clarivate у березні 2022 року

У березні 2022 р. компанія Clarivate пропонує долучитися до нової серії вебінарів.

Вебінари українською, безкоштовні, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.

10 березня, 10:15–11:15 або 16:15–17:15

Тема: Цитування та їхній аналіз. Серія Clarivate науковцям 2022.

Опис: Цитування публікації демонструє увагу науковців до певної роботи. Аналіз цитувань дозволяє прогнозувати напрямки розвитку науки, проводити порівняльний аналіз ефективності роботи науковця, установ, країн. Цитування є основою для розрахунків низки наукометричних показників. Але часто стикаємося з некоректними застосування метрик, що призводить до недовіри до наукометрії. На вебінарі розберемо все що пов’язано з цитуванням і тих документів які індексуються на платформі і також тих які не проіндексовані але згадуються в пристатейному переліку літератури. Як знайти цитування своїх робіт які не проіндексовані в Web of Science Core Collection, ким вони зроблені, як використати ці дані в науковій роботі. Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Посилання для реєстрації:

10:15–11:15: https://bit.ly/3JIObsr
16:15–17:15: https://bit.ly/31yYJtJ

1

15 березня, 10:15–11:15 або 16:15–17:15

Тема: Практикум: Web of Science Core Collection базовий та розширений пошуки.

Опис: Web of Science Core Collection містить дані з більше ніж 21 800 журналів, також матеріали кращих конференцій та монографій. Аналіз якісної літератури дозволяє обирати кращі напрямки, методики, партнерства для більш успішної роботи та уникати помилок, які описані в наукових джерелах. Протягом онлайн демонстрації розглянемо алгоритми пошуку у Web of Science Core Collection, символи скорочення заміни, застосування операторів пошуку, синтаксис пошукових запитів, найчастіші помилки користувачів. Уточнення, аналіз та збереження отриманих даних. Використання у подальшій науковій роботі та звітності. Особливості використання розширеного пошуку: комбінування пошукових запитів, збереження та аналіз Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Посилання для реєстрації:

10:15–11:15: https://bit.ly/33BzlVc
16:15–17:15: https://bit.ly/3oZOabI

1

22 березня, 10:15–11:15 

Тема: Research Smarter: Прикладна наукометрія.

Опис: Наукометрія та бібліометрія – терміни як впевнено увійшли в життя науковців і викликають діаметрально протилежні емоції від захоплення і ідеалізації до стійкого несприйняття. На вебінарі шукатимемо істину. Розберемо мету і задачі наукометрії, які дані, використовуються, з яких джерел, критерії їхньої якості. Розберемо як розраховуються та для чого (не)можна використовувати: імпакт-фактор і його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, h-індекс, CNCI, beamplots. Розберемо приклади коректного та некоректного застосування, причини і наслідки. Обговоримо як використовувати дані для побудови дорожньої карти наукової діяльності вченого, установи, країни. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

1

Посилання для реєстрації:  https://bit.ly/3LNbpiC

24 березня, 10:15–11:15 

Тема: Research Smarter: Зважена оцінка видань.

Опис: Зростання кількості наукових результатів, зміни в публікаційному ландшафті, спричинені рухом відкритого доступу, вимоги до публікацій та активність хижацьких видань спонукають авторів, бути уважними при підборі видання для публікації. На вебінарі розглянемо як відбираються видання до Web of Science Core Collection, з яких галузей знань, які критерії якості видання, які додаткові показники та метрики видання доступні в Journal Citation Reports. Як знайти краще видання для публікації або перевірити чи дійсно запропоноване видання індексується в Core Collection.

Посилання для реєстрації: https://bit.ly/3IjHJI9

1

Записи попередніх вебінарів на офіційному ютуб каналі