22 березня — Всесвітній день водних ресурсів

Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів (англ. World Water Day) — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю у 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»).

Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року.

З 22 березня по  12 квітня 2023 року

в Державній науково-технічній бібліотеці України

проходитиме тематична виставка

“Стан водних ресурсів
та проблеми водопостачання
в умовах військової агресії”

В експозиції: монографії, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій, збірники наукових праць, навчальні посібники, періодичні видання за 2020-2023 роки.

Публікації присвячені: стану водних екосистем в Україні, наслідкам бойових дій, пошкодженню водної інфраструктури, питанням правового регулювання процесів видобутку підземних вод для забезпечення потреб Збройних Сил України як складової національної безпеки та оборони України, актуальним  проблемам очищення води, які сягають критичної маси і стають не просто важливими, а життєво визначальними, сучасному стану водоочищення (біологічного, мембранного фільтрування, сорбції, зневоднення високовологоємних осадів та ін.), новим технологіям, конструкціям очисних споруд від поверхнево-активних речовин, нафтопродуктів, іонів важких і кольорових металів та ін.

До послуг користувачів:

  •        термінове копіювання, сканування, консультації.

На сайті Бібліотеки можна ознайомитись з віртуальними тематичними виставками

Водні ресурси

Відходи: проблеми збору, переробки та утилізації (розділ “Стічні води”)

 

Запрошуємо відвідати нашу виставку!