Тематична виставка “Енергоефективне використання та альтернативна енергетика”
(надходження I кв. 2022)

Альтернативна енергетика

Шелюк Ю. С. Ефективність використання сонячної енергії у процесах фотосинтезу фітопланктону різнотипних водних екосистем Полісся / Ю. С. Шелюк // Гідробіологічний журнал. – 2021. – Т. 57, № 2. – С.3-13.

Р/726

 

Досліджено вплив чинників середовища на ефективність утилізації сонячної енергії (ЕУСЕ) фітопланктоном різнотипних водних об’єктів Полісся.


Шовкопляс С. Опалення на твердому паливі – знову ажіотаж / С. Шовкопляс // Air Water Therm. – 2021. № 4 (липень-серпень). – С.12-18.

Р/721

Безпрецедентне та штучне зростання ціни на газ у 2021 році в країні та в цілому у Європі, а також негативне очікування щодо осінньо-зимової ціни за електрику викликали неабияке зростання цікавості щодо опалення на дровах та пелетах.


Шульженко С. В. Статистична обробка даних мінливості генерації вітрових та сонячних електростанцій для оцінки додаткової гнучкості енергосистеми / С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. – 2021. – № 1(64). – С. 14-21.

Р/1439

Для вирішення актуальної задачі визначення необхідного рівня гнучкості енергосистеми, достатнього для згладжування збурень генерації електричної потужності вітровими та сонячними електростанціями відповідно до поточного і майбутнього рівнів їх встановленої потужності в статті запропоновано методику статистичної обробки фактичних даних.


Fajri Vidian Моделювання мікротурбіни, що працює на отриманому в результаті газифікації опалого листя генераторному газі, за допомогою Cycle-Tempo / Fajri Vidian, Putra Anugrah Peraanginangin, Muhamad Yulianto // Проблеми машинобудування. – 2021. – Т.24, № 3. – С. 14-20. – Текст англ.

Р/ 1734

Опале листя має великий потенціал для перетворення в енергію завдяки його великій доступності в світі, і в Індонезії у тому числі. Газифікація – це технологія для перетворення листя в генераторний газ. Цей газ можна застосовувати для різних цілей, зокрема як паливо для газових турбін, включаючи мікротурбіни, що є на цей час одними з найпопулярніших мікрогенераторів електроенергії. Щоб звести до мінімуму ризик невдачі під час проведення експериментів і пов’язані з ними витрати, використовується моделювання. Для моделювання роботи газової турбіни застосовується інструмент термодинамічного аналізу Cycle-Tempo.

Дивитись всю виставку за посиланням