Перша міжнародна конференція
«Відкрита наука та інновації в Україні 2022»

З 27 по 28 жовтня 2022 року Державна науково-технічна бібліотека України під егідою Міністерства освіти і науки України у партнерстві з ORCID, Elsevier, Clarivate Analytics, Bentham Science, 4Science та іншими міжнародними організаціями проведуть Першу Міжнародну конференцію “Відкрита наука та інновації в Україні 2022”. З міркувань безпеки учасників, конференція буде відбуватись в онлайн режимі.

До участі у заході запрошуються провідні науковці, керівники та відповідальні виконавці науково-дослідних тем, співробітники у галузі ІТ-технологій, розробники науково-інформаційних платформ та систем, керівники та співробітники наукових бібліотек, менеджери з управління інституційних репозитаріїв, видавці наукових журналів, аспіранти та молоді вчені, проєктні менеджери, керівники бізнес інкубаторів, співорганізатори стартапів, голови та члени бібліотечних асоціацій, науковці, які працюють над розробкою досліджень пов’язані зі штучним інтелектом.

Заповнити реєстраційну форму учасника можна до 19 вересня 2022 року.

Основні напрями роботи конференції проводяться відповідно до проєкту Національного плану заходів МОН «Про затвердження національного плану заходів щодо впровадження принципів Відкритої науки до 2030 року».

  • Забезпечення відкритого доступу до наукових результатів та науково-технічної інформації;
  • Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури;
  • Сучасні практики оцінки наукових досліджень;
  • Citizen-Science: розвиток, бар’єри та можливості для реалізації в Україні;
  • Відкриті дані та відтворюваність результатів наукових досліджень;
  • Підвищення рівня обізнаності та формування компетентності з Відкритої науки;
  • Відкриті інновації у розрізі воєнних дій та шляхи розвитку у період повоєнного відновлення країни.

У межах конференції виступатимуть міжнародні експерти: очільниця Директорату Європейської комісії з науки та інновацій, шо відповідає за формування політики відкритого доступу та голова ради директорів Європейської хмари відкритої науки EOSC, яка забезпечує імплементацію політики відкритого доступу. Крім того, серед спікерів будуть топові вчені та експерти у галузі наукометрії, бібліотечної справи, відкритих даних та відкритої науки.

Конференція буде цікава усім, хто займається науковими дослідженнями у сфері розвитку Відкритої науки та інновацій в Україні. За результатами конференції буде прийнята резолюція конференції з відповідними рекомендаціями для МОН України та НАН України для подальших кроків у розробці дорожньої карти щодо впровадження найновіших практик та майбутніх перспектив розвитку у сфері Відкритої науки в Україні за стандартами ЄС.

Тези до збірника матеріалів конференції подаються відповідно до умов, наведених на сайті конференції.

За додатковою інформацією щодо участі у конференції звертайтеся на електронну скриньку організаційного комітету conference@dntb.gov.ua