ТРЕНІНГИ ДЛЯ ЕКСПЕРТІВ HORIZON 2020 ДЛЯ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ДОСЛІДНИКАМ ДЕРЖАВНОГО ТА ПРИВАТНОГО СЕКТОРІВ

16-18 грудня Державна науково-технічна бібліотека приймала треніг-інтенсив «Підтримка співпраці між Україною та ЄС в галузі досліджень та інновацій: тренінги для експертів “Horizon 2020” для надання допомоги дослідникам державного та приватного секторів».

Учасниками тренінгу стали 26 експертів, серед яких дослідники, новатори та представники приватного сектору, які вже мають досвід підготовки і подання грантових пропозицій. Ділилися знаннями та досвідом із учасниками кваліфіковані тренери Європейської Комісії – Джордж Бонас (George Bonas) та Мартін Фелікс Гайдусек (Martin Felix Gajdusek).

У перший день тренери наголосили на важливості розвитку інновацій для України шляхом розширення співробітництва між дослідниками, підприємцями та суспільством і закликали продовжувати активно подаватися на конкурси «Horizon 2020» та готувати нові ідеї для участі у науково-дослідній програмі «Горизонт Європа», 2021-2027», яка має замінити «Горизонт 2020» .

Основний акцент зустрічі був прикутий до структури та особливостей заповнення програмної заявки, а саме ключової, технічної частини (Part B). В цій частині описується ідея, шляхи та конкретні кроки втілення її у життя. При її заповненні потрібно чітко знати критерії, які є вирішальними у відборі поєктів. Існує 3 основні критерії оцінки програмної заявки, які є адаптовані до кожного виду дій у Робочій програмі. Це – досконалість (Excellence), довготривалі результати та вплив (Impact), якість та ефективність виконання проекту (Quality and efficiency of Implementation). Виключенням є лише конкурси Європейської Дослідницької Ради (ERC), котрі мають інші вимоги.

На другий день тренінгу обговорювали створення сильного та конкурентоспроможного Консорціуму, як та де знайти правильних партнерів для роботи над майбутнім проєктом. Дієвим інструментом в цьому питанні, на думку тренерів, є Partner search tool на Funding&Tenders Portal. Проте, не варто забувати і знецінювати власні контакти, бути активним учасником наукових конференцій, професійних зібрань та соціальних мереж для науковців.

По обіді учасники перейшли до практичних занять і роботи у групах. Кожна з трьох груп отримала тему Робочої програми і мала можливість повправлятися в заповненні програмної заявки: виокремити робочі пакети проєкту, правильно визначити цілі, описати концепцію та методологію, підкреслити інноваційний потенціал. Після презентації своїх напрацювань учасники міні-груп отримали зворотній зв’язок від аудиторії, коментар та зауваження від тренерів.

Третього дня учасники з не меншим ентузіазмом обговорювали процес формування бюджету проєкту та вчились ефективно розподіляти кошти на кожен робочий пакет.

Насичене навчання експертів написання грантових пропозицій «Horizon2020» пройшло в інтерактивному форматі, а наприкінці кожен учасник отримав сертифікат.

Всі матеріали були люб’язно надані тренерами. Ви можете ознайомитися з презентаціями тут https://h2020-proposal-writing-camp-ukraine.service-facility.eu/en/evaluation