МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІКАРЯ

Також пропонуємо до Вашої уваги віртуальну тематичну виставку:
Вплив глобальної епідеміі COVID-19 на екологію. Зелені інноваціі – шлях до майбутнього.

Новаторство і творча діяльність відкривають можливість справлятися з важливими викликами, що стоять перед людством, сприяють прогресу і допомагають вести більш здоровий, безпечний і комфортний спосіб життя. Виклики сьогодення, спричинені глобальною епідемією COVID-19, призвели до широкого спектру впливів на навколишнє середовище. З одного боку, викиди вуглекислого газу різко скоротилися. З іншого боку, епідемія загальмувала введення потужностей для відновлюваної енергетики, а боротьба з нею призвела до утворення великої кількості сміття, що важко розкладається: наприклад, нетканого матеріалу від медичних масок і респіраторів. В результаті безпрецедентного широкого використання одноразових масок і рукавичок відбувається серйозне забруднення навколишнього середовища великою кількістю пластику та інших синтетичних матеріалів, які стійкі до дії рідин і дуже повільно розкладаються.

Крім того вчені виявили, що забруднення повітря пов’язане з ризиком смерті від COVID – 19. Експерти виявили існування взаємозв’язку між забрудненням повітря і COVID-19. Практично у всіх країнах світу простежується закономірність: вогнище захворювання формується в найбільших містах, а потім поширюється на периферійні території з більш низьким рівнем розвитку. Дослідження показали, що тривалий вплив забруднюючих речовин може знижувати функцію легенів і викликати респіраторні захворювання. Ці забруднювачі викликають стійку запальну реакцію навіть у відносно молодих і підвищують ризик зараження вірусом, що змінює дихальні шляхи. Вченими вже висловлювалося припущення, що через погану якість повітря люди можуть піддаватися більшому ризику зараження вірусом, а також більшому ризику серйозних захворювань і смерті.

Тому сьогодні питання екологічної безпеки стає дуже актуальним. Виставка висвітлює комплекс питань з означеної тематики та спрямована на широке коло наукових та інженерно-технічних робітників, фахівців в інноваційній та науково-технічній сферах, спеціалістів створення, правового захисту та використання об’єктів інтелектуальної власності, викладачів та студентів ВУЗів, всіх зацікавлених осіб.

У розділі ЗАСОБИ ПРОТИВІРУСНОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ІХ УТИЛІЗАЦІЯ представлені вітчизняні описи до патентів на винаходи, корисні моделі та промислові зразки з означеної тематики. З повними описами патентів можна оперативно ознайомитися в читальному залі бібліотеки, замовити ксерокопію, сканувати.