Телефон для довідок: (044) 521-93-52|dntb@dntb.gov.ua
Послуги2022-02-17T10:47:42+02:00

ПОСЛУГИ ДНТБ УКРАЇНИ

БІБЛІОТЕЧНІ ПОСЛУГИ ONLINE

Записатися до бібліотеки може будь-який громадянин України або іншої держави, що досяг 16-річного віку.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ

 • Заповніть форму праворуч для запиту на послугу онлайн
 • Очікуйте повідомлення від адміністратора на вказану Вами електронну адресу
 • Отримайте рахунок для оплати послуг (відповідно до переліку платних послуг)
 • Надішліть електронну квитанцію про здійснення платежу адміністратору

Запис до бібліотеки та видача читацького квитка здійснюється на пункті запису і контролю в читальному залі ДНТБ України на 14 поверсі за адресою: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 180

Тел.: (044)521-93-52

Будь ласка, заповніть всі поля та перевірте персональні дані перед надсиланням запиту (звернення без ІПН не є дійсним)

Очікуйте відповідь на запит на вказану електронну адресу

  Згода на обробку персональних даних з метою формування рахунку-фактури для оплати послуг Даю згоду

  Базові послуги:

  ДНТБ України пропонує користувачам найбільшу в країні колекцію джерел науково-технічної інформації, до складу якої входять фонди патентних, нормативно-технічних і промислових документів; вітчизняних та зарубіжних науково-технічних книг і періодичних видань; кандидатських і докторських дисертацій; звітів про науково-дослідні роботи та дослідно-конструкторські розробки; фонди депонованих наукових робіт і авторефератів дисертацій тощо. Передплачені бібліотекою електронні реферативні та повнотекстові бази даних дозволяють ознайомитися з дисертаціями зарубіжних країн, ресурсами наукометричних баз даних «Web of Science» та ін. Доступ до них надається в читальному залі бібліотеки. Здійснити пошук необхідних документів можливо за допомогою довідково-пошукового апарату, що складається із системи електронних, сканованих і карткових каталогів.

  Під час пошуку необхідної інформації користувачі бібліотеки мають можливість скористатися допомогою професійного бібліографа-консультанта, який знайде потрібне видання чи порадить найбільш продуктивні та швидкі методи пошуку, а у випадку, якщо необхідних документів немає, залучить додаткові інформаційні ресурси ДНТБ України, Всесвітньої мережі, зарубіжних та українських бібліотек.

  ДНТБ України надає можливість отримати довідку або консультацію про наявність видань у бібліотечному фонді по телефону чи електронною поштою, а також здійснити попереднє замовлення документів, заповнивши форму зворотного зв’язку «онлайн-запит» на сайті www.dntb.gov.ua.

  ДНТБ України надає можливість користування її фондами та послугами громадянам без обмежень за рівнем освіти і спеціальності, незалежно від статі, національності, громадянства та політичних переконань. Користувачі згідно з «Правилами користування ДНТБ України» мають право працювати з документами з фонду бібліотеки в читальних залах, при цьому використовувати мережу Інтернет через Wi-Fi з власних пристроїв без звукових сигналів або відповідного обладнання бібліотеки. У разі, якщо у фонді ДНТБ України немає необхідних документів, користувач може звернутися до міжбібліотечного абонемента (МБА) та замовити їх, заповнивши бланк-замовлення. Підставою для відкриття МБА в ДНТБ України для інших бібліотек та сторонніх організацій є заповнена й належним чином завірена реєстраційна картка абонента.

  З метою популяризації бібліотечного фонду в приміщеннях бібліотеки для користувачів проводяться виставки нових надходжень, тематичні виставки, на яких експонуються монографії, наукові збірники, підручники, періодичні видання, автореферати дисертацій, патентні та нормативно-технічні документи з бібліотечної колекції. Також до ювілейних та пам’ятних дат організуються виставки, присвяченні персоналіям – видатним особистостям у галузі економіки, науки, техніки, культури, в інших сферах суспільного життя. Для інформування віддалених користувачів бібліотека використовує практику організації віртуальних виставок, що забезпечує можливість їх дистанційного перегляду без відвідування бібліотеки, необмеженість строку експонування, поповнення новими документами в потрібній кількості назв тощо.

  ДНТБ України як науково-інформаційна та культурно-просвітницька установа, методичний центр мережі науково-технічних бібліотек України систематично організовує та проводить науково-методичні, бібліотечно-інформаційні й інші публічні заходи. У бібліотеці на постійній основі діє система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, що сприяє підвищенню їхнього професійного та загальнокультурного рівня, розвитку творчої активності та ініціативності; вивченню досвіду запровадження інновацій у бібліотечній галузі України та світу. Бібліотека проводить презентації видавництв та їх кращих видань, зустрічі з авторами, а також приймає пропозиції від зацікавлених у спільному проведенні заходів осіб через форму зворотного зв’язку «онлайн-запит» на сайті www.dntb.gov.ua.

  Надання відвідувачам безкоштовного доступу до наукових баз даних, серед яких, зокрема, такі:

  Телефон для довідок: (044) 521-93-58.

  Он-лайн послуги:

  Інформація про структуру та зміст бібліотечної колекції ДНТБ України доступна користувачам у режимі 24/7 через інтерфейс електронного каталогу – Web-ИРБИС, розміщеного на сайті бібліотеки www.dntb.gov.ua. До відома користувачів пропонуються також переліки нових надходжень до нашої колекції, тематичні віртуальні виставки, видання ДНТБ України, посилання на інформаційні ресурси Інтернет, анонси заходів, які планує проводити бібліотека тощо. Багато цікавого можна прочитати в розділі новин нашого сайту.

  ДНТБ України надає можливість отримати оперативні довідки про свої ресурси, послуги, наявність документів у фонді бібліотеки на електронну пошту, заповнивши форму зворотного зв’язку «онлайн-запит» на сайті www.dntb.gov.ua. Після авторизації на сайті є також можливість дистанційно записатися до бібліотеки та зробити попереднє замовлення потрібних документів.

  Інструкція  для запису користувача до ДНТБ України та замовлення документів через веб-сайт бібліотеки

  Користувачі бібліотеки в разі, якщо немає можливості видати їм оригінал документа по Міжбібліотечному абонементу (МБА), можуть замовити послугу «електронна доставка документа» й отримати електронну копію документа чи його фрагмента на електронну пошту. Також це можна зробити в режимі «запит-відповідь», надіславши лист-замовлення в довільній формі на адресу бібліотеки традиційною поштою, факсом (044)529-43-92 або заповнивши форму зворотного зв’язку «онлайн-запит» на сайті www.dntb.gov.ua.

  ДНТБ України систематично інформує користувачів про нові надходження до нашої колекції й професійно створює віртуальні виставки нових надходжень, що включають бібліографічний перелік нових надходжень монографій, авторефератів дисертацій, стандартів, наукових збірників, матеріалів конференцій та періодичних видань. Ознайомитися з ними можна на сайті ДНТБ України в розділі «Електронні ресурси». Користувачі мають можливість замовити систематичне адресне інформування про нові надходження до колекції ДНТБ України за обраною тематикою або проблемою, заповнивши форму «онлайн-запит».

  Платні послуги:

  На замовлення користувачів працівники ДНТБ України виконають пошук документів на зазначену тему; складуть бібліографічний покажчик або бібліографічний список джерел інформації; у разі потреби підготують тематичну добірку документів або їх фрагментів у вигляді копії в паперовому або електронному форматах; нададуть потрібну фактографічну інформацію; забезпечать тематичне адресно-цільове інформування про нові надходження; нададуть консультації з питань української природничої та технічної термінології; проведуть термінологічну експертизу української науково-технічної літератури (підручники, монографії, патенти тощо) з питань природничої і технічної термінології тощо.

  Патентні та нормативно-технічні документи видаються користувачам за межі бібліотеки через міжбібліотечний абонемент (МБА) за умови наявності сплаченого згідно з переліком платних послуг абонемента на обслуговування з наданням документів у тимчасове користування. За бажанням користувача можливе виготовлення копії в паперовому або електронному вигляді.

  Спеціалісти ДНТБ України на вимогу замовника здійснюють тематичний, іменний (фірмовий) та нумераційний пошук патентних документів у фонді бібліотеки та спеціалізованих базах даних мережі Інтернет з наданням користувачам копій знайдених документів або тематичних реферативних та повнотекстових добірок. Пошукові можливості спеціалізованих БД забезпечують пошук за всіма основними бібліографічними елементами. Користувачі бібліотеки можуть отримати консультацію з питань інтелектуальної власності та ознайомитися з електронним каталогом патентно-правової літератури.

  Важливим напрямом та невід’ємною складовою системи інформаційного сервісу ДНТБ України є інформаційно-бібліографічне обслуговування. На запити користувачів бібліотека підготує тематичні бібліографічні покажчики та списки з актуальних наукових і науково-технічних проблем; виконає та відредагує бібліографічні списки для дипломних, курсових, контрольних робіт і дисертацій; у разі потреби надасть індивідуальні консультації. Електронні версії бібліографічних покажчиків та списків представлені на сайті бібліотеки www.dntb.gov.ua у розділі «Продукція та послуги».

  Індекс УДК визначають за україномовними виданнями таблиць УДК, підготовку й випуск яких здійснює Книжкова палата України імені Івана Федорова, за темою (змістом) видання. Рубрики НТІ визначають згідно з національним класифікатором «Рубрикатор науково-технічної інформації ДК 022:2008», що являє собою ієрархічну класифікаційну систему з універсальним тематичним охопленням знань, які стосуються сучасного стану науки, техніки, економіки. Для отримання індексу УДК або рубрики НТІ необхідно надати такі відомості про документ: повна назва; анотація; ключові слова.

  Користувачі ДНТБ України можуть замовити копії необхідних документів з фонду ДНТБ України та цифрових інформаційних ресурсів бібліотеки згідно з «Переліком платних послуг ДНТБ України» з урахуванням вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права».

  ДНТБ України здійснює депонування результатів інтелектуальної діяльності згідно з «Інструкцією про депонування результатів інтелектуальної діяльності науково-технічного змісту в Державній науково-технічній бібліотеці України». Ця послуга надає авторам можливість зберегти свій інтелектуальний продукт, засвідчити пріоритет його створення, за бажанням оприлюднити та одержати авторську винагороду відповідно до умов укладеного договору.

  Відгуки користувачів:

  Подяка Д.Г. Лук’яненко; Подяка Ю.В. Каргаполов; Подяка М.Ю. Ільченко; Подяка Харченко Світлана; Подяка Д.О. Чернишов; Подяка В.Н. Калінчик.

  На замовлення користувачів спеціалісти ДНТБ України організують і проводять семінари та стажування щодо впровадження й використання сучасних інформаційних технологій; інші науково-методичні заходи, у тому числі з підвищення кваліфікації бібліотечних та інформаційних працівників; надаються консультації щодо роботи у сфері інтелектуальної діяльності, пошуку документів; організовуються семінари з обговорення нових законопроєктів тощо. ДНТБ України систематично готує низку видань, що спрямовані на розкриття змісту наших колекцій і задоволення інформаційних потреб користувачів. Більш детальна інформація – на сайті в розділі «Продукція та послуги».

  ПРИМІТКА

  1. Безоплатні послуги надаються на підставі Державного стандарту надання безоплатних послуг клубними та бібліотечними закладами культури державної та комунальної форм власності, затвердженого Наказом Міністерства культури України 15 жовтня 2013 р. № 983 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2013 р. за № 1966/24498.
  2. Платні послуги надаються на підставі Переліку платних послуг, які можуть надаватися державними й комунальними закладами культури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 493), та Положення про надання платних послуг Державною науково-технічною бібліотекою України.
  Пошук видань в електронних каталогах ДНТБ України можна здійснити в розділі «Електронні ресурси».
  Go to Top