Національна передплата Scopus та Web of Science: перші результати

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 27 лютого 2019 року № 269 усі українські заклади вищої освіти та наукові установи державної та комунальної форм власності можуть отримати доступ до баз Scopus та Web of Science за рахунок коштів державного бюджету.

Станом на жовтень 2019 р. доступ до баз вже отримали 394 зво та наукові установи України (374 установи отримали доступ до Scopus та Web of Science, 14 – лише до Scopus, 6 – лише до Web of Science). Найбільше щодо надання доступу зверталося установ, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України (127), Національної академії наук України (102) та Національної академії аграрних наук України (49).

Зрозуміло, що збільшення кількості установ призвело до збільшення кількості звернень українських користувачів до цих баз даних. Проте, основна хвиля нових підключень припала на літні місяці, тому приріст кількості користувацьких сесій поки відносно невеликий у порівнянні з минулим роком. Водночас, вимушені повідомити, що певні установи отримали доступ до Scopus та Web of Science, проте їхні користувачі досі фактично ще не проводили пошукових запитів у цих базах.

Дізнайтесь більше на сайті МОН.

Нагадаємо, що представники усіх українські ЗВО та наукових установ державної та комунальної форм власності досі можуть звернутися в ДНТБ України і відкрити доступ до Scopus та Web of Science для своєї установи.